Çarşı Medya
Asistan

Benzamycin Krem Sivilce Lekelerini Geçirir Mi?

Benzamycin Krem Sivilce Lekelerini Geçirir Mi?

Kimi ciltler çok yağlıdır ve kişi kendi yöntemleriyle bu sivilcelerle baş edemez. Sivilce oluşumu ve siyah nokta oluşumu cildin yağ dengesiyle alakalıdır. Siyah noktalar yağlı ciltte daha çok görülür ve sonrasında sivilceye sebep olur. bu sivilcelerin olduğu bölgelerde bakteri türediği de görülür. Bu nedenle cildin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu ve bu problemlerle kalıcı olarak nasıl baş edileceğini kişi kendisi bilemeyebilir. Bunun için bir cilt uzmanının yardımına ihtiyaç vardır. Yoğun sivilceli vakalarda bu durumun uzun sürmesi kişinin motivasyonunu düşürür ve hiç geçmeyecek hissi verir. Bu durumda kısa zamanda sivilcelerden kurtulmak için birtakım kremlere ihtiyacımız vardır. Bu kremlerden biri de benzamycin kremdir.

Sivilce Lekeleri İçin Benzamycin Krem

Sivilce problemi için en etkili yöntem bir cilt uzmanına görünmektir. Cilt uzmanının verdiği kremi verilen ölçülerde kullanmak gerekir. Bu konuda tavsiye edilen kremlerin içinde yer alan benzamycin krem sivilceler için çok etkili bir kremdir. Bu krem hem sivilceleri çok çabuk kurutur hem de sivilce izi kalmasını önler. İçeriğinde alkol bulunduğu için sivilceleri kurutmak için etkili bir kremdir.

Doktorun verdiği benzamycin krem cilde hafif ve ince bir tabaka şeklinde sürülür. Sürmeden önce cildin temizlenmesi gerekir. İyi bir etki için yağdan arındırılmış ve temiz bir cilde uygulanması gerekir. Bu krem yağlı ciltlere verilen bir kremdir çünkü cildi çok fazla kurutur. Bu nedenle benzamycin kremle birlikte nemlendirici kremler de kullanmak gerekebilir. Krem cildi kuruttuğu için tekrar sivilce oluşumunu engeller. Zaten krem kullanılacak derece iltihaplı sivilceler yağlı ciltlerde görülür. Bu kremi doktor cildinize uygun görürse kullanmalısınız. Birinden duyarak rastgele kullanmak daha kötü bir problemin sebebi olabilir.

Benzamycin Krem ve Dikkat Edilecek Noktalar

Benzamycin krem görüldüğü gibi bir sivilce kremidir. Sivilceleri kısa zamanda yok eder ve sivilce izlerinin de oluşumunu engeller. Kişinin bu yoğun sivilcelerle tek başına ve evdeki yöntemlerin yetersiz olduğu durumlarda benzamycin krem doğru bir seçim olabilir. Bu kremi doktor tavsiyesi olmadan kullanmak yanlıştır. Ayrıca hamilelerin de kullanması sakıncalı olabilir. Kesinlikle bu konuda da doktora danışmak gerekir.

Benzamycin krem kullanılırken yan etkileri pek yoktur ancak ciltte aşırı kuruluğa sebep olabilir. Bu konuyu doktorunuzla hâlledebilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Eğer kullanım sırasında başka bir yan etkisi görülürse doktora başvurmak gerekir. İlacın gözlere kaçması durumunda bol su ile yıkanmalıdır. Başkasının tavsiyesiyle ve doktor muayenesi olmadan bu ilacı kullanmak sakıncalı olabilir. Çünkü cilt tipiniz bu krem için uygun olmayabilir.

Benzamycin kremini saçlara temas ettirmek de sakıncalıdır. Çünkü saçların beyazlamasına sebep olabilir. Bu nedenle kremi sürmeden önce saçlar toplanmalı ve sürülecek bölge için önlem alınmalıdır.

Benzamycin kremi ciltteki yoğun sivilceler için etkili bir kremdir. İltihaplı ve evde kendi başınıza yok edemediğiniz bu sivilcelerin tıbbî bir kremle yok edilmesi gerekebilir. Böylece benzamycin kremle yoğun sivilceleri kısa zamanda ve kalıcı olarak yok edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bu kremi verilen miktarlarda düzenli olarak kullanmaktır. İlacın kullanım zamanlarını aksatmak tedaviyi uzatabilir. Böylece daha uzun süre bu kremi kullanmanız gerekebilir. Kremin kullanım saatini aksattığınızda geciken zamanları da düşünerek üst üstü sürmeniz de sakıncalı olabilir. Yakın zamanda aynı kremin cilde temas etmesi cilt problemine yol açabilir. Bu nedenle eğer kullanım saatini uzun süre atladıysanız o saati geçmelisiniz. Kaldığınız yerden düzenli olarak devam etmelisiniz.

Yukarı