Çarşı Medya
Asistan

İçerik Pazarı Trendleri 2021

İçerik Pazarı Trendleri 2021

İçerik pazarlama stratejinizi şekillendirmek için karar verme adına geç kalmadınız. İşte 2018 için içerik pazarlama planının parçası olmanız gereken altı yol.

1. Makalenin Uzun Olması Gerekir

İçerik pazarlamasının ve otoritesinin etkisiyle ilgili verileri analiz edin. (LinkedIn, Buzzfeed ile en son çığır açan çalışmadır) ve bulgusu açıktır: içerik daha uzun süre etkilidir. 1000 kelimeyi aşan blog gönderileri, kısa mesajlardan çok daha etkilidir. 2.000'den fazla kelime tekrar sitenizi harekete geçirir.

Neden? Uzun biçim içeriği performansla pozitif olarak ilişkilendirilebilir, çünkü uzun biçimdeki içerik, geniş bir şekilde ilgili konuyu kapsayacak potansiyele sahiptir, böylece arama motorlarında çok sayıda anahtar kelimeye dahil edilebilir.

Kaliteyi oluşturmak için kendiniz yazıyorsanız zamana bırakın yavaş yavaş bitirin ama profesyonellere emanetse bırakın işlerini yapsınlar. 2021 için daha uzun içerik her zaman gündemde olmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, içerik takviminizi yeniden dengelemek, böylece içeriği daha az zorlayabilir, ancak içeriğe daha fazla değer katabilirsiniz. Bu fark edilmenizi sağlar. Büyük olasılıkla, paylaştığınız içeriğin değeri yüksek ama sadece küçük bir yüzdesini aldığınızı fark ettiniz. Dolayısıyla, kaynaklarınızı sadece "tamam" olan birçok parçaya yatırmak yerine, bu kaynakları daha az, daha güçlü içerik öğeleri oluşturmaya yatırın. Aynı miktarda zaman ve enerji harcamazsınız, ancak daha büyük bir getiri elde edersiniz.

Yani her gün kısa yazılar paylaşmak yerine birkaç günde bir 1000-2000 kelime paylaşmanız daha mantıklıdır.

2. Blogunuz İçin Uygun Bir Strateji Oluşturun

Blogunuz, site ile sosyal medya odasını birbirine bağlayan halıdır. Tamamen sahip olduğunuz bir platformdur. İçeriğinizi istediğiniz şekilde başlatabileceğiniz merkezdir. Çabalarınızı sadık, ilgili bir kitle oluşturmaya odaklayabilecek ekiplerle paylaşın. Blogunuz iyi olduğunda, içerik pazarlamanız iyidir. İçerik, stratejiye doğal odak ve doğal ritim kazandırır, hedefe güzelce uyum sağlamanıza yardımcı olur ve diğer kanallarda güvenle ilerlemek için seçebileceğiniz düzenli içerik kaynağı sağlar. İçerik parçası blog'unuz için kitle ile etkileşimde bulunduğunda, arkasında ücretli medya yerleştirmenin değerli bir işaretidir.

3. % 5’lik Bölümü Gözden Geçirin

Geçtiğimiz yıl boyunca, Beckon markalı içeriğin % 5'inin tüm katılımının % 90'ı olduğunu iddia eden, eylem odaklı içerik oluşturdu. Pazarlama yorumcuları, verilerin içerik pazarlamasının işe yaramadığını söyledi.

Tabii ki, bu istatistiğin gerçekten gösterdiği şey, içerik pazarlamasının % 5'inin gerçekten etkili olmasıdır - ve kalanların büyük çoğunluğu oyunu tamamlamak zorundadır. Herhangi bir pazarlamacı, iletişimlerini "içerik" olarak etiketlemenin katılım düzeyini otomatik olarak artıracağını düşünürse, şu ana kadar neredeyse kesinlikle detayları öğrenmiş olacaklardır. Ama kimse sizi böyle içerik pazarlamacıları olmaya itmiyor.

İçerik başarısı için bir formül var. Orijinal, derinlemesine içerikle otorite kazanmayı ve ardından doğru kanalları akıllı, hedefli, ücretli medyaya teslim edilmesi yoluyla otoriteyi teşvik etmeyi deneyin. % 5'in özelliklerini araştırın ve bunlara katılmaya hazır olun.

Yüzde 5 size kalan yüzde 95’in ne istediğini anlatır.

4. Sahte Haberlerin Pazarlaması Sorununa Girmeyin

Altın Balık efsanesini duydun mu? Akvaryuma altın balık atılır ve insanların ilgisi ne kadar süre üzerindedir bakılır. İnsanlar şu anda akvaryuma daha az ilgi duyduklarını iddia ediyor ve sonuç olarak, pazarlamacılar seyircinin sekiz saniyeden daha uzun süre konsantre olmasını beklemiyor. Bu istatistikle ilgili tek bir sorun var: bize göre tamamen saçma. Asla akvaryum balıkları insani ilgiyi karşılaştıran bir çalışma olmamıştır. Bu nedenle de akvaryum balıklarının gerçekte ne olduğuna dair bir çalışma yapılmamıştır.

Japonların balıkçılık ilgisi, son iki yıldır içerik pazarlama stratejilerini yanlış tanıtıyor - ve bu yalnız değil. Pazarlamacıların, pazarlama stratejilerini etkilemelerine izin verilirse, ancak gerçekten incelemeye açık olmadıkları takdirde çok zarar verici olabilecek satıcı iddialarına düşmeleri çok kolaydır. 2018'de kendinize bir iyilik yapın: bir durum sunarken, durumun nereden geldiğini kontrol edin ve sonra güvenilir olup olmadığına kendiniz karar verin.

Asla ve asla ne olursa olsun yalan bilgiyi hit çekmek için sunmayın. İnsanları kandırırsanız bir daha size güvenmez ve tıklamalarınız azalır. Sitenizde verdiğiniz bilgilerinin hepsinin işe yaramaz olduğunu düşünürler.

5. İstediğiniz Videoyu Oluşturun

Video, B2B pazarlamacıları için sizi meşgul edecek mükemmel araç olabilir, ancak video içeriğiniz kameraya bakarak yönetici gibi başlıyorsa işe yaramaz. 2018'de B2B videolarda yeni bir kat kırmaya çalışın. Yeni başlayanlar için bir önerimiz var. Küçük belgesel için planladığınızdan daha uzun içeriklere yönlendirmelisiniz. Yardım etmek için birçok yararlı düzenleme aracı vardır (Videoblocks.com ve Powtoon.com gibi).

6. Çalışanlarınızın Amplifikasyon Potansiyeli

Çalışan paylaşımları, içerik pazarlamasının tamamında en az kullanılan tek varlıktır. Bunun büyük bir iddia olduğunu düşünüyorsanız, bu istatistiği LinkedIn'deki deneyimlerden değerlendirdik. Çalışan paylaşım platformuna Elevate'e 123 adet içerik yayınlandı. Bu parçalar 4,290 kez paylaşıldı, bu da içeriğin toplam erişimini 15 milyon artırdı. Çalışan paylaşımı bu güce sahiptir çünkü bir şirketin çalışanlarının birleşik LinkedIn ağları tipik olarak kendi organik erişiminin 10 katı büyüklüğündedir. Pazarlamacı olarak harika içerikler oluşturduğunuzda, kitlenize ulaşmak ve onları etkilemek için en iyi fırsatı vermek için kendinize borçlusunuz. Bu sadece kendi çalışanlarınız tarafından paylaşmayı içermelidir.

Bunun için soruların var mı? 2021'de içerik pazarlaması için sırada neler olacağını düşünmene gerek yok? Bir sonraki İçerik Pazarlama Uzmanı Serisi 14 Nisan'da! bize katılın.

Yukarı