Çarşı Medya
Asistan

Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır

Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır

Selfie çubukları, selfie ya da diğer adıyla öz çekim yapmayı seven kişilerin vazgeçilmezidir.Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan selfie çubukları sayesinde daha rahat selfie yapabilir, birbirinden güzel fotoğraflar çekerek bunları sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken bir nokta var, o da selfie çubuğuna uyumlu bir telefona sahip olmanızdır. Selfie çubukları Android 3.1 ve iOS 4.1 sürümlerinden daha yüksek cihazlarda çalışır. Yine de selfie çubuğu almadan önce telefonunuzla uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Makalenin devamında selfie çubuğu nasıl kullanılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Bluetooth Selfie Çubuğu

Elinizdeki Selfie çubuğu bluetooth özelliğiyle çalışıyorsa eğer aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Selfie çubuğunun altında bulunan açma kapama tuşundan selfie çubuğunu açın.
  • Fotoğraf çekmeye yarayan düğmeye yaklaşık 10 saniye basarak çubuğun bluetoothunu aktif hale getirin.
  • Telefonunuzun bluetooth özelliğini açın ve selfie çubuğunuzla eşleştirin.
  • Selfie çubuğunun üst kısmında bulunan, telefonunuza göre ayarlanabilen aparata telefonunuzu yerleştirin.
  • Birbirinden güzel selfielerle unutulmaz anlarınızı ölümsüzleştirin.

Monopod Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır

Monopod selfie çubuğuna sahipseniz, selfie çubuğunuzda bulunan Monopod soketini telefonunuzun kulaklık soketine takın. Daha sonra yapmanız gereken iki şey var; gülümsemek ve selfie çubuğunun üzerinde bulunan düğmeye basmak.

Telefonum Monopod ya da Bluetooth Selfie Çubuğuna Uyumlu Değil, Ne Yapmalıyım?

Bu durumda selfie çubuğunu tam anlamıyla kullanamazsınız ama elbette selfie çekebilirsiniz. Size gerekli olan tek şey, fotoğraf çekebilen bir akıllı telefon. Akıllı telefonunuzda bulunan zamanlayıcı özelliğini aktif ettikten sonra telefonunuzu selfie çubuğuna takabilir ve selfie çekebilirsiniz. Telefonunuzda zamanlayıcı özelliği bulunmuyorsa da dert değil. Telefonunuza indireceğiniz bazı uygulamaları kullanarak zamanlayıcı özelliğini kullanabilir ve gönlünüzce selfie çekebilirsiniz.

Selfie Çubuğu Sadece Telefonlarda Mı Kullanılır?

Selfie çubuklarının kullanım amaçları telefonla selfie çekmektir. Ama bu sadece telefonlarda kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Bazı fotoğraf makineleriyle uyumlu olan selfie çubukları sayesinde selfielerinizi profesyonel kamera kullanarak da çekebilirsiniz. Ya da fotoğraf makinenizin zamanlayıcı özelliğini ayarladıktan sonra selfie çubuğunuzun telefonu tutmaya yarayan aparatına bağlayarak da selfie çekmeniz mümkündür.

Ufak Bir Tavsiye…

Selfie çubuğunun ayarları tamam ve artık selfie çekmeye hazırsınız. Burada size bir tavsiyemiz olacak. Telefonunuzu selfie çubuğuna takarken dikey olarak takmak yerine yatay olarak takarsanız daha net bir fotoğraf elde edeceksiniz. Bu sadece selfie çubuğu kullanırken değil, normal zamanlarda da işinize yarayabilecek bir tavsiye. Yatay şekilde yapılan çekimde kamera daha geniş bir açıya sahip olur, daha net odaklanır ve siz de daha güzel bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

Yukarı