Çarşı Medya
Asistan

Google Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır? Kuralları Nelerdir?

Google Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır? Kuralları Nelerdir?

İşletmeniz için bir web siteniz varsa, bu web sitesinin içeriğinin arama motorunun optimize edilmiş olması önemlidir. SEO dostu içerik, web sitenizin arama motorlarına yerleşimini etkilediği için önemlidir.

Web siteniz ilk sayfada gösteriliyorsa, daha fazla tıklama, paylaşma, beğenme ve katılım elde edersiniz. Sayfanızı kimse bulamazsa, en iyi yazılmış makaleler bile anlamsızdır. Ancak SEO’da gelişmiş içerik yazma basit bir iş değildir. Güçlü SEO içeriği yazmaya başlayan pek çok düşünce ve öngörü vardır. Bu ipuçları ve araçlar, yalnızca web sitenize ilgi çekici ve alakalı olmayan, ancak dikkat çeken ve arama sonuçlarında ortaya çıkan içeriği yazmanıza yardımcı olur.

Şimdi bunları detaylıca inceleyeceğimiz alt başlıklarımıza göz atalım İçeriğinizi nasıl SEO dostu yaparsınız?

  • Alt başlıklar nasıl olmalıdır?
  • Bağlantı verme.
  • Makalenizin uzunluğunu optimize edin.
  • Anahtar kelimelerinizi akıllıca seçin.
  • Resimlerinizi optimize edin.
  • İçeriği paylaşılabilir hale getirin.
  • Yüksek kaliteli içerik yazın.

1. Ana başlık ve alt başlıkları akıllıca kullanmak

Başlıkları ve alt başlıkları doğru kullanmak SEO optimizasyonu için çok önemlidir. İlk olarak, yazınızı kaliteli yapar ve bu nedenle okunmasını daha kolay hale getirir. İnsanların okuması kolay şeyleri paylaşması daha olasıdır. Ayrıca, başlıklara ve alt başlıklara sahip olmak, anahtar kelime doygunluğunu artırır.

2. Dışarıya bağlantılar ekleyin!

Yüksek kaliteli ve saygın web sitelerine bağlantılar, kendi web sitenizin geçerliliğini arttırır. Bağlantılar ne kadar iyi olursa, sayfanız arama sonuçlarında o kadar yüksek olur. Ayrıca, metninizin gövdesinde güvenilir kaynaklar kullanmak, okuyucularınız için güven oluşturur.

3. Makalenizin uzunluğunu optimize edin

Google, daha uzun makalelere öncelik verir, ancak çok uzun sürerse okuyucuları kaybedersiniz. Makaleleriniz en az 300 kelime olmalıdır. Maksimum ayarlanmış olmasa da okuyucunun ilgisini korumak için bunları 700 veya 800 kelime civarında tutmaya çalışın. Anahtar kelimeler metnin %1-2'sini oluşturmalıdır. Bu nedenle, 500 kelimelik bir makalede 5-10 anahtar kelime eklemelisiniz.

4. Anahtar kelimelerinizi akıllıca seçin

Makalenizi yazmak için oturmadan önce, hangi anahtar kelimeleri dahil etmek istediğinize karar verin. Bunu yapmak için uzman araçlar kullanabilir veya planlanan anahtar kelime aramalarının sonuçlarına göre anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Bu işlemi henüz yapmadıysanız, anahtar kelime araştırması için bu kılavuzla başlamalısınız. Yazmaya başladığınızda, başlıktaki anahtar kelimeleri, başlıkları, etiketleri ve ana metni kullanın.

5. Resimlerinizi optimize edin

Resimler, içeriğinizi ilgi çekici ve paylaşılabilir hale getirmek için önemlidir. Fotoğrafları, resim dosyalarına anahtar kelimeler ekleyerek ve ALT etiketlerini sağlayarak optimize edebilirsiniz. Fotoğrafın boyutunu da optimize ettiğinizden emin olun. Çok büyük resimler yükleme süresini yavaşlatır ve SEO’yu incitir. Görünürlükten veya kaliteden ödün vermeden görüntüyü mümkün olduğu kadar küçük yapın.

6. İçeriği paylaşılabilir hale getirme

Buraya kadar insanların okumak istedikleri SEO dostu, zengin içerikli, özgün makale yazmayı başarıyla tamamladınız. Bir sonraki adım, paylaşılabilir hale getirmektir. ShareThis ve AddThis gibi web siteleri Web sitenize sosyal medya düğmeleri eklemenizi kolaylaştırır, böylece insanlar içeriği kolayca paylaşabilir.

7. Yüksek kaliteli içerik yazın

Bu oldukça açıktır. İçeriğiniz bol bilgi vermelidir. İnsanların içeriğinizi okumalarını ve bunlarla iletişim kurmalarını sağlamanın en iyi yolu, faydalı ve eğlenceli içerik yazmaktır. Arama motorları yüksek kaliteli, alakalı içeriğe sahip siteleri ödüllendirir. Kalite, listedeki hemen hemen her faktörden daha önemlidir.

İçeriğinizi nasıl yazmak ve biçimlendirmek istediğinize dair güçlü bir fikriniz olduğunda, yazma işlemini basitleştirmek ve geliştirmek için aşağıdaki araçlardan bazılarını kullanmayı düşünün.

Yukarı