Çarşı Medya
Asistan

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 1; Zirveye Hazırlık!

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 1; Zirveye Hazırlık!

Kabul edin; yüksek kaliteli içerik, potansiyel müşterinin istekliliğini artırır.

İçerikler, şirketinizle çalışmanın değerini gösterir. Niş ve sektördeki trend konuları ortaya çıkarır. Okuyucudan müşteri olmaya giden yolda, tüm sorularını açığa çıkarır, ikna eder ve cevaplar.

Kaliteli içerik, uzun vadeli bir yatırımdır. Blog makaleleri, hizmetler, kategoriler, basın bülteni, ürün açıklamaları ve diğer her türlü içerik yazıldıktan yıllar sonra bile fırsatlar yaratabilir.

Bu makalede, düşük kaliteli trafik yerine müşterilere liderlik eden işletmeler için kapsamlı bir içerik pazarlama stratejisini paylaşacağız.

Ekibinizde kime ihtiyaç duyulduğunu, inşa süreçlerinin en küçük ayrıntılarını ve ölçeklendirme stratejilerini de öğreneceksiniz.

İleri Düzey İçerik Uzun Vadeli Müşteri Kaynağıdır

Yüksek kaliteli ve SEO ile optimize edilmiş blog içeriği, müşterilerin arama motorlarından size ulaşması için yeterli gelebilir. Blog için hiçbir SEOcu ile anlaşmamış olsanız bile, gelenlerin hepsini potansiyel müşteri kaynağı haline dönüştürme gücüne sahiptir.

Uzmanlığınızı ve müşterinin ihtiyaçlarını anladığınızı gösterirsiniz ve marka değeriniz büyür.

İki unsur ise tünelin sonunu görememenize neden olur;

  1. İçerik, düşük kaliteli, yüzeysel, yetersizse itibarınıza zarar verebilir.
  2. Hangi müşterileri çekmek istediğinizi, kararı kimin vereceğini ve bu insanlar için neyin ilginç olduğunu yeterince düşünmediyseniz, blogunuzdaki düşük kaliteli içerikler potansiyel müşterileri sonsuza dek uzaklaştıracaktır.

İçerikler ile Pazarlama Yoluna Giderken, Ekip Oluşturun!

İçerik pazarlamasını sisteme dönüştürmek gerekir, her ekip senkronize çalışırsa, başaracaksınız.

Bunun için ihtiyacınız olacaklar;

Pazarlamacı; Bu verilen hizmeti ya da satışa sunulan ürünleri bilen bir kişi olmalıdır.  İçerik stratejisine karar vermeli, konuları koordine etmeli ve bunları genel pazarlama vektörü ve ideal müşterinin portresiyle ilişkilendirmelidir.

-          Siteniz için ne yazılması gerektiğine karar veremiyorsanız, firmanızı çok iyi tanıyan pazarlamacı gibi ne yapılması gerektiğini adım adım hesaplar, programlar ve yazdırırız. Her ay için farklı bir teknik kullanırız ve evergreen özelliklerden nişe doğru ilerleriz.

Yazar; İçeriklerin nasıl olmasını gerektiğini bilen yazar ekibi ile çalışmalısınız. Pazarlamacının projesini hayata geçirmek için deneyimli yazarlara ihtiyacınız olacak.

-          Burada iş bize düşüyor. Projenizi şirket vizyonunuza uygun şekilde tamamlarız.

Editör ve Okuyucu;  Metin yazarları tarafından oluşturulan içeriğin kontrol edilme ve sitede yayınlanma aşamasına liderlik eder. Makaleleri yayınlarken içeriğin doğru ve zamanında yayınlanmasından sorumludur.

-          Okuyucuya ihtiyacınız olmayacak, siparişlerinizi tüm kontrollerden geçirdikten sonra redaktör ekibimiz zaten okuyor. Sitenizde yayın yapması için editörünüz yoksa da alanında açık ara en fazla deneyime sahip editörlerimiz bu konuda size yardımcı olacaktır. Editörlerimiz ve yazarlarımız her siteyi kendi siteleri gibi düşünür. Bizim için siz bir müşteriden daha fazlası olacaksınız, hakimiyetimize verilen her site ailemizin korunması gereken mülklerinden biridir.

Kısaca işiniz, işimizdir.

Proje Yöneticisi; süreci yönetir ve tüm katılımcılar arasındaki bağlantıdır.

SEO uzmanı / ekibi ; makalelerin SEO potansiyelini analiz eder, makalede kullanılması gereken anahtar kelimelerin listesini yapar. Editör yayın yaptıktan sonra da her makale için özel tekniklerle yazının üst sıralara gelmesini destekler.

-          SEO ekibiniz yoksa, bu konuda da size yardım edebiliriz. İçerik sektörü ile ilgili her hizmeti tek bir yerden almanız, bu departmanların birbiri ile sürekli iletişim halinde olmasını garanti eder ve hata payını neredeyse sıfıra indirir.

Üstelik ekibimizden konunuzla bağlantılı biri, uzmanlığını makalenin yazarıyla paylaşır, okuyucular için içeriğin değerini artıran içgörülere katkıda bulunur.

Bağlantı oluşturucu; içeriğin yüksek kalitesini doğrulayan oluşturulmuş materyallere bağlantılar almaya çalışır.

-          Editörlerimiz bu konuda deneyimlidir. Trafiğinizi başka bir siteye çekmeyecek ama sitenize değer katacak bağlantılar oluştururlar.

Tüm bu rolleri üstelenebilecek, altından kaç makale yazılırsa yazılsın kalkabilecek, gözünüzü arkada bırakmayacak süper bir ekip kurmalısınız. Kurulan ekipteki üyeleri sürekli denetlemek, ne yaptıklarını, doğru yapıp yapmadıklarını anlamak için mesai harcamak istemiyorsanız, her zaman Çarşı Medya’nın kocaman ailesiyle birlikte çalışabileceğinizi biliyorsunuz.

Bu önerileri sadece doğru ekip ile ilerleyebilmeniz, kaç kişiye neden ihtiyacınız olduğunu anlayıp, planlayabilmeniz adına yardım amaçlı size sunuyoruz.

Bu konuda en önemli şey, tüm uzmanların çalışmalarının senkronize olması ve tüm çalışma ekibinin yeterince bilgilendirilmesi…

Sonra;

Sorumluluk alanlarını önceden dağıtın ve hem stratejik aşamada hem de düzenli çalışma aşamasında tüm personelin görevleri yerine getirmesini uygun hale getirin.

Ekip tamamlandı. Süreci başlatabilirsiniz!

Yukarı