Çarşı Medya
Asistan

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 2; Patika

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 2; Patika

Ekibinizi kurdunuz ya da zaten var olan ekibimizden yardım aldınız.

Şimdi odak seçmek ve ideal müşterinin bir portresini oluşturma zamanı geldi.

En önemli aşama; Başarı tarifi..

Site Ziyaretçi Sayısı Artırma

Web sitesi trafiğinin hızlı bir şekilde nasıl artırılacağına dair birçok çalışma taktiği vardır. Ancak, şuan müşteriye dönüşecek ziyaretçiye ihtiyacınız var.

İçerikle, hedef müşteriye odaklanalım.

Sonuç olarak, trafik ve kaliteli potansiyel müşteriler arasında bir denge bulacağız.

Önce 5 Soruyu Yanıtlayın

Daha Geniş Bir Bakış Açısı Bulun: İçerikten; pazarlama ve iş stratejinize geçin.

Odaklanın; müşteriler için doğru blog konularını bulmanıza yardımcı olacak sorulara kesin ve net yanıtlar verin.

Odağı Belirle..

Hangi Yönlerde Öne Çıkmak İstiyorsunuz?

Bu, en marjinal hizmetiniz, endüstriniz veya uzmanlık alanınız olabilir. Bir veya birkaç yön seçin ve onlar için temalar geliştirin.

Göstermek için halihazırda gerçek sağlam deneyime sahip olduğunuz yer nedir? Uzmanlığınızla nelerin desteklenebileceği hakkında yazın…

Hangi Nişlerde Güçlüsünüz?

Nerede artan talep var onu bulun.. Ama bu alan henüz güçlü bir rekabet alanı içermemelidir. Bu, arama motoru sonuçlarının en üstüne hemen sizi ulaşacak konuları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Hangi Formatta Çalışıyorsunuz Ve Hizmet Veriyorsunuz?

Ürünleri sıfırdan yapıyor olabilir, sadece tavsiye veriyor olabilir, araştırıyor veya iş kurmaya yardımcı oluyor olabilirsiniz. Yoksa sadece ürün mü satıyorsunuz?  Bu soruların cevapları, içeriğinize ihtiyaç yaratıp yaratmayacağınızı veya sıcak bir talebi geçip geçmeyeceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

İdeal Müşteri Profiliniz Nedir?

Müşteriniz kim? ne tür şirketler ya da kaç yaş aralığındaki kişiler?  En iyi müşteri kitlenizin 2-3'ünü vurgulayın. Sonra birlikte çalışmak istediğiniz müşterilerin profili konusunda net olun. Sizi sadece kadınlar tercih ediyorsa ve siz erkeklere de yönelmek istiyorsanız o zaman profilinizi o yöne kaydırın.

Kimin için yazdığınız konusunda ne kadar net olursanız, tema ve içerik o kadar iyi olacaktır.

Şirketlerle çalışacaksınız, çalışmak istediğiniz firmalar hangi evrim aşamasında? Mağazaları mı var, e ticaretle mi uğraşıyorlar, sağlam altyapıya sahip büyük işletmeler mi? Bu şirketler çok fazla iş uzmanlığına, sektörel bilgiye sahip mi, kendi geliştirme ekipleri var mı? Dış kaynak kullanımı konusunda deneyimleri var mı? Hangisi? Bunların tümü blogunuz için konu kaynakları olabilir.

Bu şirketlerin / müşterilerin gerçek sorunları, ihtiyaçları ve değerleri nelerdir? Sorunları çözen ve içgörü sağlayan konuları arayın.

Değer Öneriniz Nedir?

Müşterilerinizin sorunlarını nasıl çözüyorsunuz ve sizin özelliğiniz, avantajlarınız nedir? Bunları makalenin içinde genişletin.

Müşteriler; Sizi Kim Arayacak?

Müşterinin rolü, geçmişi nedir? Seçim yaparken neye bakacaklar? Onların dikkatini nasıl çekebilirsin? Onu meraklandıran, ihtiyaç duyduğu şey nedir?

Sadece ne yaptığınızı yazmayın. Ayrıca, müşterinin ihtiyaçlarına yanıt verin ve onun için neyin tetikleyici olabileceği hakkında üst düzey konular oluşturun. Bu tür makaleler anında dönüşüm sağlamayacak, ancak itibarınıza çok fazla puan katacak.

Mevcut ve eski müşterilerinizle irtibata geçerek, ideal müşterinizin portresine karşılık gelen kişilere ulaşabilirsiniz. Sosyal medyada anketler oluşturursanız nerede hata yaptığınızı anlamak ya da ne yapmanız gerektiğini keşfetmek için gerekli verileri elde edebilirsiniz.

Bunlar Yapılmazsa Ne Olur?

Sizi yanlış hedefe götürebilecek hacimli, uzun vadeli çalışmalara 10-20 bin TL yatırım yaparsınız.

Neyi ve kime yazacağınızı belirlediyseniz; makaleler için konu aramaya başlayabilirsiniz!

Yukarı