Çarşı Medya
Asistan

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 4; Yola Devam

İyi Olan Her Zaman Öne Çıkar - Bölüm 4; Yola Devam

Artık konularınız hazır, yazma sürecini başlatabilirsiniz.

Kaliteli İçerik Oluşturmanın Temel İlkeleri

Blog gönderisinin potansiyel müşteri ve iş hakkında olması gerektiğini unutmayın. Satış gücünüzle aralarındaki boşluğu ne kadar iyi kapatırsanız, içeriğiniz o kadar çabuk etki gösterir.

Eğer kendiniz yazacaksanız; yazdığınız her şeyi kendi uzmanlığınızdan örneklerle açıklayın. Bizim ekibimizden biri yazacaksa o zaman, gerekli doneleri vermeniz iyi olacaktır.

  • Müşterinizi satın almaya itmek için doğru kelimeleri doğru yerde kullanarak bilinç altına satın alma fikrini yerleştirmeye çalışın.
  • İçeriğiniz itibar yok edici olmamalı. Bu nedenle, markanıza değer katacak deneyimli yazarlar, editörler, redaktörler arayın (ya da bizimle çalışabilirsiniz, bu konuda endişelenmenize gerek kalmaz.)
  • Kendi yazarınızı işe aldıysanız o zaman ona mutlaka uzman tavsiyeler verin. Önce makalenin ana hatlarını, ardından bitmiş içeriği onaylayın. Kurumsal metin yazarlığı stiliniz üzerinde işbirliği yapın.

Editörünüz varsa içeriği grafikler ile donatması için ona bir grafik hazırlayın, editörünüze kaliteli görseller kullanmasını bildirin. Çünkü çoğu editör görselleri kaliteli kullanmaz. Bu da içeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun algı kaybına yol açar.

Biz web sitelerinizde ekstra ücret talep etmeden, ücretli, yüksek pikselli görseller kullanırız. Kendi editörünüz olacaksa görsel satın alabilmesi için stock fotoğrafları bulunan bir web sitesine üye olarak, aylık abone olun. Ancak; bu biraz fazla maliyetli olacaktır. Bu tarz siteler dolar üzerinden çalışır.

İçeriklerin okunması kolay olması gerekir. Sitede düzgün durmamalıdır. Bunu editörünüz sağlayacaktır. Herşey nizami olmalıdır. Gereksiz boşluklar bulunmamalıdır.

İçeriklerin Doğrulanması

Makale yazarları tarafından oluşturulan içerik, en yüksek kalitede nihai sonucu elde etmek için editörler ve pazarlamacınız tarafından incelenmelidir.

Anlaşılır mı, sorulara cevap veriyor mu, bilgi eksikliği var mı? Her şey yolundaysa makale yayınlanmaya hazırdır.

Çarşı Medya’dan Bir Örnek;

Sağlık sektöründe blogla büyümek isteyen bir müşterimizi ele alalım; bizimle en üst seviye için anlaştı ve tüm projeyi bize bıraktı.

Bunun için hazırlanan programımız İDİThU gibi eşsiz nitelikler içeriyordu. Sektördeki nişleri bulduk. Önce en çok aranan kelimeler ile başladık. Sonraki ay müşterilerin sorunlarına ve sorularına odaklanan içerikler yazdık. Hastalık tanımlama, teşhis, tedavi ve iyileşme sürecini en iyi ayrıntısına kadar açıkladık. Ziyaretçilere vermemiz gereken her konuda bilgiyi sunduk. Sonraki ay alternatif tedavi yollarına odaklandık! Bitkisel, doğal yollar…

Makale yazarlarımız, makaleyi yazmadan önce, teknik kontroller üzerine bir araştırma yapar ve anahtar kelimeler için teknik gereksinimlere dayanan yeterince yüksek kaliteli makaleler yazılır.

Yayınlanma zamanı geldiğinde, makaleleri yayınlamadan önce editörlerimiz bir takım kusurlar bulursa, o makaleler yeniden yazılır. Görevimiz siteye en iyi içerikleri girmektir. Uygun bulunmayan makale sayısı bir de olsa birkaç tane de olsa, yeniden yazılır. Kusursuz olmak önemlidir. Çarşı Medya, kalite asla tesadüf değildir, mottosunu asla bırakmamıştır.

UNUTMAYIN; Deneyimli makale yazarları bile, büyük miktarda bilgiyle çalıştıkları için odaklarını kaybedip nüansları unutabildiğini kabul eder.

4 ay sonunda site tamamen mükemmel olduğunda, site sahibi e-ticaret için alternatif tedavi yolları için ürünler satmaya başladı. Çünkü kendi nişini fark etmişti. Blogtan e-ticarete geçilmişti. Artık bize ürünleri en iyi şekilde tanıtmak kalmıştı...

Kısaca, nişinizi bulamadıysanız kendinize zaman verin. Adım adım ilerlerseniz, başınızı kaldırıp zirveye bakma şansınız olur. Ama koşmak isterseniz, zirveye bakmak isterken düşüp yaralanabilirsiniz.

Yukarı