Çarşı Medya
Asistan

WP İçin En İyi 30 Seo Eklentisi

WP İçin En İyi 30 Seo Eklentisi

İletişim süreçlerinin merkezinde yer alan internet etkileşime açık yapısı ile birçok farklı unsuru bünyesinde barındırıyor. Bunların başında web sitelerine organik trafiği çekmek için gerek duyulan SEO eklentisi çeşitleri yer alıyor.

İnternet üzerinde organik trafiği arttıran ve web sitelerinin görüntülenme sonuçlarını etkileyen arama motorlarıdır. SEO eklentileri kullanılarak çok daha kısa sürede, uzun vadeli olacak şekilde arama motorları sıralamasında web sitesini üst sıralara taşımak mümkün.

Eklenti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO'nun anlamı arama motorlarının belirlediği kurallar kapsamında sitelerin uygun hale getirilmesidir. Web siteleri ancak SEO uyumlu olması halinde arama sonuçlarında üst sayfalarda yer alır.

Dünya genelinde web sitelerinin çok büyük bir oranının kurulduğu platform WordPress eklentisidir. Web sitelerine birçok farklı özellik eklemeye yardımcı olur. Güvenlik ihtiyacını karşılar ve performansı olumsuz etkilemez.

Web sitesi için eklenti seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlardır. Örn; Güvenlik açığı bulunan web sitesi için, güvenliği arttırmaya yönelik eklentiler tercih edilmelidir.

En Çok Tercih Edilen WP SEO Eklentileri

Hem organik trafiği kontrol etmek hem de düzenlemeler yapmak için Word Press ile uyumlu SEO eklentilerinden biri tercih edilmelidir. En çok tercih edilen WP SEO eklentileri şunlardır;

Yoast SEO; Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçeneğine sahiptir. Meta açıklamaları ve Meta anahtar kelimeleri ile anahtar kelime optimizasyonu yapmaya yardımcı olur. Aynı zamanda devamlı güncelleme ve okunabilirlik kontrolü seçeneği de sunmaktadır.

All in one SEO; web sitesini optimize edebilmek için gerekli olan her şeye sahiptir. Google Analytics ve site haritası entegrasyonu bulunur. Kötü bot engelleyici özelliğine sahiptir, web sitesini yavaşlatan tehlikeli botları engeller.

LiteSpeed; Web sunucusu üzerinden ön bellek görüntülemesi yapar. Bu özelliği sayesinde yüksek performans almayı sağlar. Ayrıca web sitesinin SEO ayarlarında bir adım öne çıkmasını kolay hale getirir.

Cache; Optimizasyona ait tüm veriler geçici olarak bilgisayara kaydedilir. Böylelikle kullanıcı ziyaretlerinde tüm verilerin indirilmesine gerek kalmaz. Bu web sitesinin hem görüntülenme hızını hem de performansını arttırır.

CDN; Web sitesinin çok daha çabuk açılmasını sağlamak için siteye ait içeriklerin ziyaretçilere en yakın sunucudan verilmesine imkan sağlar.

Gelişmiş SEO Eklentileri

The SEO Framework; Ücretsiz olarak sunulan eklenti otomatik başlık, açıklama kanonik URL üretir. Ayrıca temel SEO işlevlerini uygular.

SEO Squirrly; Tam anlamı ile bir kullanıcı dostudur, genellikle SEO uzmanı olmayan kullanıcılar tercih eder. En önemli özelliği farklı bir eklenti ile birlikte kurulmasıdır.

SEO Optimized Image; Eklentinin özelliği görsel içerikleri ilginç hale getirmektir. Web sitesine yüklü olan görsellerin tamamı otomatik olarak güncellenir. Etkileşimi artırmasının yanı sıra organik trafiği de arttırır.

W3 Total Cache; Web sitesinin çabuk yüklenmesini sağlar hem ön bellek işlemleri hem de CDN entegrasyonu ile ilgilenir.

All in One WP Security Firewall; Web sitesinin kullanımının daha güvenli olmasını sağlar. Ücretsiz olan eklenti sayesinde site hiçbir şekilde yavaşlamaz. Kullanıcı hesabına, veritabanına, giriş bilgilerini ve farklı özelliklere güvenlik filtreleri ekler.

Wordpress Site Optimizasyonu

Seo editör; Tüm yazıları tek sayfada yüklemeyi sağlar, başlıkları ile birlikte aynı zamanda anahtar kelimeler ve açıklamalar da otomatik olarak değiştirilebilir.

a3 Lazy Load; Sayfadaki resimlerin tamamını aynı anda yükleme imkanı sağlar. Ziyaretçiler öncelikle kendi görüntüleme ekranlarında sunulan resimleri görür. Ardından aygıt konumu algılanır; kullanıcılar yükleyip yüklememe konusunda karar verir. Eklenti resmi WP kodlama standardı için temaları desteklemek adına geliştirildi.

Schema; İçerik görüntüleme ve standart oluşturma için tüm arama motorlarının bir araya geldiği eklentidir. Arama motoru içeriğinin amacını ve çalışma sistemini anlamaya yardımcı olur. İçeriğin her bölümü için özel etiketler belirtir.

Relevanssi- A Better Search; Web sitesinin aranmasını iyileştiren eklenti çalışma şeklini en güçlü hale getirir. Ziyaretçilerin web sitesinde çok daha uzun süre kalmasını destekler.

OptinMonster; Hem mobil hem de masaüstü cihazlarda çalışan eklenti web sitesini penceresini kapatmak üzereyken ziyaretçi yakalamak için kullanılır. Aynı zamanda elektronik posta pazarlama hizmetlerinde de kullanılmaktadır.

Wordpress Seo Plugin;  Hem organik trafiğini arttırmak hem de web sitesinin sıralamasını iyileştirmek için kullanılan bir eklentidir. SEO optimizasyonu olmayan bir web sitesinde hızlı şekilde fark yaratmaya imkan sağlar. Kurulumu oldukça hızlı ve kolaydır, içerikleri 5 anahtar kelimeye kadar optimize eder. Google Search Console ile entegredir. Akıllı yönlendirme yöneticisi, SEO denetimi, çoklu SEO testleri ve dahili bağlantı gibi özelliklere sahiptir.

SEO Pres; Eklenti web sitesini arama motorları ile çok daha uyumlu bir hale getirir. Her seviyedeki kullanıcı rahatlıkla kullanır, oldukça fazla özelliğe sahiptir ve her seviyede yararlanma sağlar. Eklenti, web sitesinin daha üst sıralarda yer almasına ve daha hızlı seçilmesini imkan sağlar.

Wordpress Eklentisi İhtiyaca Göre Seçilmeli

Slim SEO; Eklenti arama motoru optimizasyonunun büyük bir kısmını kendisi yapar. Birçok farklı seçenek ve özelliğe sahiptir. SEO konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ancak organik trafiğini artırmak isteyen herkes için en ideal çözümdür. Eklenti kurulmasının hemen ardından otomatik olarak her şeyi halleder.

Kraken.io Image Optimizer; Kraken görüntü optimizasyon aracı olan eklenti görsel dosya boyutunu yüzde 75'e kadar azaltır. Medya dosyalarının tamamı kitaplıktan geçebilir; aynı zamanda gün içinde yüklenen dosyalar optimize edilir.

WP Smush; Her seviyedeki WordPress kullanıcıları için uygun olan eklenti modern bir ara yüzdür. Geliştirilmiş sıkıştırma tekniklerini kullanır. Kütüphaneden dosyalar birkaç dakika içerisinde geçer. Resimler yeniden boyutlandırılır; aynı zamanda JPG, GIF ve PNG dosyaları sıkılaştırılır. Ücretsiz olan eklenti sayfa boyutunu düşürür. Dolayısıyla web sitesinin sayfa yükleme süresi artar, böylelikle arama motoru sıralamasında çok daha iyi bir yere gelir.

Platinum SEO; Web sitesi ya da bloğu optimize etmeye yardımcı olan eklenti WordPress için tam anlamıyla mükemmel bir SEO eklentisidir. Metro etiketlerini otomatik olarak oluşturmasının yanı sıra tekrarlanan içeriklerden uzak kalmaya da yardımcı olur. Sosyal meta etiketleri oluşturulur, özel sınıflandırmaları destekler. Yetenekleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Web sitesinin ya da içeriğin organik trafik elde etmesini ve yüksek sıralamalarda yer almasını ciddi anlamda destekler.

PB SEO Friendly Images; Eklenti resimlerin alt ve başlık özelliklerini otomatik olarak optimize eder. Arama motorlarında görsel optimizasyon en önemli konulardan biridir. Bazı özellikleri sayesinde SEO dostu görüntüler oluşturmaya imkan sağlar.

Hayatı Kolaylaştıran Wordpress Eklentileri

Wordpress Ping Optimizer; Yeni yayınlanan blog yazısının internet sitelerine ping bildirimi olarak gönderilmesini sağlar. İçerik yayınlandıktan birkaç dakika sonra dizine eklenir. Bu sayede yayınlanan son içeriğin haber sitelerine ping atma riski ortadan kalkar.

Page Builder by SiteOrigin; İçerik sayfalarının tasarlanmasına yardımcı olan eklenti sayfanın görüntülenme şeklinde kontrol sahibi olmaya yardımcı olur. Kullanıcıların komut dosyalarını kullanmasını engellemez. İçerik sayfaları için mükemmel bir sayfa oluşturma deneyimi yaşatır.

Google Related Keywords Generator; içerik ile ilgili alakalı ve en çok aranan anahtar kelimeleri bulmayı sağlar. Hedeflenen kitleye ulaşma şansını arttırır.

WP PageNavi; İçerik sayfalarının sayısını görmeyi kolaylaştıran eklenti aynı zamanda çoklu sayfalara göz atma imkanı sağlar.

Shortcodes Ultimate; Kısa kod, komut dosyaları ve widget'lara sahip olan eklenti içeriği benzersiz hale getirir. Kısa kodlar kısa filtrelerden oluşurken özel kısa kodlar ise özelleştirilmiş sürümleri kullanmaya izin verir.

Broken Link Checker; Eklenti web sitesini ya da gönderi ve sayfaları çalışmayan bağlantı belirtisi için takip eder. Arama motorlarının web sitesine bakmasına neden olan bozuk bağlantı, resim ve yönlendirmeleri algılar.

WPtouch Mobile Plugin; Web sitesini mobil kullanıcılar için uyumlu hale getiren eklenti; aynı zamanda içeriğin erişilebilir ve paylaşılabilir olmasına imkan sağlar. Eklenti ile kullanıcılar özel çağrı ve işlevler yapabilir.

Rankie; anahtar kelime sıralamasını izlemeye yardımcı olan eklenti ayrıca gönderileri yönetme ve entegre etmeyi de yardımcıdır.

 

Yukarı