Çarşı Medya
Asistan

2018 Dekorasyonu Titizleri Kızdıracak!

2018 Dekorasyonu Titizleri Kızdıracak!

Her insan kendi evine sahip olmak ister. Ancak bir eve sahip olmak yalnızca satın almakla değil: onu dilediğinizce, zevklerinize göre dizayn etmenizle olur. Peki, evimizi dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yılın ev dekorasyon modelleri neler?

Duvarlarınızı Boyamayın!

Duvar kağıtları kullanın. Duvar kağıtları evinize canlı ve ferah bir görünüm kazandırdığı gibi kolayca temizlenebilir ve değiştirilebilir. Duvar kağıtlarınızın mobilyalarınız ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Dağınık olun!

Elbette ki çoraplarınızı etrafa saçmayın. Standart tip 2+2 oturma gruplarının karşısına LCD televizyonum olsun diyenlerden misiniz? Farklı bir şeyler denemenizin vakti geldi de geçiyor.

Birçoğumuzun Amerikan tipi mutfağı, şöminesi olmayabilir. Bu evimizi güzelleştirmemize engel değil.

  • Antreye, ayakkabılığın yanına koyacağınız basit ama şık bir berjer bile evinize müthiş bir renk katacaktır.
  • Oturma odasında dev ekran bir televizyon yerine yıllarca baksanız da anlamını yitirmeyecek bit tablo…
  • Orta sehpanızın üzerinde renk renk mumlar…
  • Ahşap bir duvar saati…
  • Eskileri yad edeceğiniz, mutluluklarınızı anımsatacak fotoğraflarınız…

Perdelerinizi Açmayın!

Perdelerinizin mobilyalarla uyumlu olması hayati önem taşır. Ancak perdeler mobilyalarla uyumlu olması gerektiği kadar duvarlar ile de uyumlu olmalıdır. Yazının başında duvarlarınızı tek bir renge mahkum etmemenizi, farklı motiflerin işlenmiş olduğu duvar kağıtları kullanmanızı söyledik. Ancak bu perdeleriniz için geçerli değil. Tek, en fazla iki renkte perdeler eğer mobilya ve duvarlarınızla uyumlu ise evinize muhteşem bir hava katacaktır.

Bu Yılın Renkleri

Bu yılın renkleri kahverengi ve kırmızı. Eğer bir ev dekorasyonunu uzun yıllar boyunca kullanıyorsanız bu renkler tam size göre.

Halınızı Unutmayın!

Mobilyalarınızı, perdelerinizi, duvarlarınızı değiştirdiniz; peki ya halılarınız? Ev dekorasyonunda en zor, en çok unutulan ve en önemli şey halılarınızdır.

Halılarınızı alırken şunu hatırlamanızda fayda var; “kare-dikdörtgen halılarla nereye kadar!” Yuvarlak, oval hatta üçgen halı modellerini kısa bir alış-veriş turuyla bulmanız çok kolay. Farklı kesimdeki halıların evinize bambaşka bir hava katacağına eminiz.

Çiçekler, Biblolar, Vazolar…

O çok güzel, işlemeli, şık vazolarınızın içine bir kaç suni çiçek koymaya çekiniyor olabilirsiniz. Olmayın! Oturma odanızın köşesinde boş boş duran bir vazo ne kadar çekici olabilir ki? Çiçeklerin o müthiş büyüsüyle hem vazolarınızı, hem de odalarınızı canlandırın.

Biblolarınızı olur-olmadık yerlere koymayı ihmal etmeyin. Orta sehpasının üzerinde duran sevimli birkaç biblo evinizi size sevdirecektir.

Yukarı