Çarşı Medya
Asistan

Aradığı Köpek İçin 10 İl Gezdi!

Aradığı Köpek İçin 10 İl Gezdi!

Eren Yılmaz isimli hayvan sever köpek beslemeye âşık olan ve bu canlılara gönülden bağlı biri olarak farklı köpek cinsleri ile uzun yıllar zaman geçirmiş. Daha çok cüsseli köpek ırklarına tutkun olan Eren, sonrasında büyümeyen köpek cinsleri bakmaya başlamış.

Hikayesiyle ünlü bir köpek olan Afgan Tazısı bulma yolculuğuna 1 yıl önce başlayan Eren, Uşak, Kars, Malatya, Artvin, Bayburt, Trabzon ve Kocaeli gibi illeri gezmiş. Afgan tazısı yetiştiren çiftlerde yavru bir köpek arasa dahi safkan ve tam arzu ettiği köpeği bulamamış.

Afgan Tazısı Aşkı Nasıl Başladı?

''Bir filmde sahibine bağımlılığı ve iskelet yapısı, hızı, görünümü ve tüylerinin güzelliğine âşık oldum'' diyen Eren, sözlerine şu şekilde devam etti; Arama kurtarma ana konulu yabancı bir filmde kayalık arazilerde kaybolan sahibini bulmak için verdiği mücadeleyi gördüğümde bu köpeğe bağlandım. İnternet üzerinden hakkında gerekli tüm araştırmaları yaptım ve bilgi sahibi oldum. Çevik yapısı, kayalık arazilerde inanılmaz sıçraması ayrıca üstün koku alma yetisi ile sahibine tam bağımlılık gösteren bir köpek cinsi. Irak, Suriye gibi ülkelerde çok iyi ırkları olduğunu öğrendim. Ama ülkemizde çok fazla bu hayvanı yetiştiren çiftlik yoktu. Olanları ise bizzat ziyaret etmeme rağmen melez ırklar ile karşılaştım.

Aradığınız İnternet İlanıyla Buldu ve Köpeğine Kavuştu!

Uzun süren araştırmalar 10'dan fazla ilde hayal kırıklığından sonra kopekyavrusu.com sitesinde bir ilana denk gelen Eren, burası ile iletişime geçerek aradığı safkan Afgan tazısına kavuşmuş. Henüz yavrusuna kavuşamasa bile ilk yavrulardan birine sahip olmak için gerekli anlaşmayı yapmış.

Yetişkin anne ve baba Afgan tazılarını görüntülü konuşma aracılığıyla gördüğünde çok mutlu olduğunu ve heyecandan titrediğini söyleyen Eren, hali hazırda Cane Corso, Çin Aslanı ve Border Collie ırklarında köpeklere sahip ve onlarla çok keyifli zamanlar geçirdiğini söyledi. 65'ten fazla köpek cinsleri ilanlarına sahip olan https://kopekyavrusu.com/17741/kopek-cinsleri sitesine göz atarak sizlerde Eren gibi hayallerinizdeki köpeğe kavuşabilirsiniz.

Afgan Tazısı Nasıl Köpek?

Av köpeği statüsünde değerlendirilen en iyi ırklardan biri olan Afgan tazıları, adını aldığı üzere Afganistan kökenlidir. Görerek iz sürebilen nadir ırklar arasında yer alır. Oldukça dayanıklı bir köpek olan bu ırklar geçmişte çok zorlu görevlerin üstesinden gelmeyi başarmış. Dünyada oldukça popüler olan ve büyük fanları olan köpek; dünyanın en güzel köpeği unvanına layık görülmüştür. Ailesine son derece bağımlı olması ve itaatkâr bir köpek olması en büyük özellikleri arasında yer alır.

Yukarı