Çarşı Medya
Asistan

En İyi Netflix Dizileri

En İyi Netflix Dizileri

Sosyal medya platformunda en çok kullandığımız siteler arasında yer alan Netflix, son zamanların en gözde dizi ve filmlerin çatısı haline gelmiştir. Her hafta eklenen yeni bölümleriyle insanları gittikçe etkisi altına almaya devam eden bu platform, bizleri televizyon izleme alışkanlığımızdan daha da uzaklaştırdı. Özellikle Korona günlerinde sıkılıp “bugün ne izlesem?”diyenler için derlediğimiz ve sık sık karşımıza çıkan en iyi Netflix dizileri birlikte göz atalım…

10. Atiye

Herkesin dilinde olan ve gurur duyduğumuz Türk dizisi olan Atiye, oyuncu kadrosuyla daha en baştan bizleri etkilemeyi başardı bile. Başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun’un muhteşem oyunculukları bölümün nasıl bittiğini bile fark ettirmiyor izleyicilere.

Atiye, İstanbul’da sevdikleriyle mutlu bir hayat sürmektedir ta ki Göbeklitepe’ ye gidene kadar. Göbeklitepe’ de bulunan bir arkeolog. Atiye ve yaşadığı yer arasında bir bağlantı olduğunu keşfeder. Ve Atiye’nin yolculuğu bu şekilde başlamış olur. (IMDb: 7.4)

9.     Emily in Paris

Amerikalı bir kadın olan Emily, Paris’te bir iş bulur. Paris’in kültürüne, diline kısaca her şeyine yabancı olan Emily’nin hikayesi Paris’te başlar. Emily, bir yandan uyum sağlamaya bir yandan da arkadaşlarıyla olan ilişkilerini dengede tutmaya çalışır. Macera dolu olan Emily in Paris’i izlemeyenler mutlaka hemen bilgisayar başına geçmeli. (IMDb: 7.4)

8.     Sex Education

Geçtiğimiz yıl en çok konuşulan diziler arasına giren Sex Education, en iyi Netflix dizileri, bir lisede geçmesine rağmen her yaştan izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Dizi, herkesin geçtiği ergenlik dönemindeki cinselliğe olan ilgisini son derece şeffaflıkla ele alarak büyük övgüler topladı. 16 yaşında içine kapanık olan Otis’in annesi, seks terapistidir. Okuldaki arkadaşı olan Maeve’nin seks hakkında çok fazla şeyler bildiğini anlar ve annesinden öğrendiklerini de Maeve ile paylaşmaya başlar. İki arkadaş bu bilgilerini birleştirip okulda seks partnerliği yaparak para kazanmaya başlarlar. (IMDb: 8.3)

7.     Sense 8

Diğer dizilerden farklı olarak başrol oyunculuğunun 8 kişi olarak paylaşıldığı Sense 8, herkesin izleyip sevebileceği türden bir dizi değildir. İşte bu yüzden ben farklı bir şey izlemek istiyorum derseniz bu dizi tam da size göre. Dünyanın 8 farklı ülkesinden 8 farklı kişinin gündelik hayatlarında ortak bir bilinçaltını keşfetmelerini konu alır. (IMDb: 8.4)

6.     The Crown

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahta geçmesini konu alan The Crown, kraliçenin gençliğinden tahta geçiş sürecini izleyiciyle buluşturuyor. (IMDb: 8.7)

5.     Anne With An E

Anne of Green Gables isimli kitaptan uyarlama olan Anne With An E, 19. yüzyılda yaşayan öksüz bir çocuk olan Anne’nin hayat mücadelesini ele alıyor. Yaşadığı zorluklar, psikolojik bunalımlarla birlikte aynı zamanda kadın haklarını da ön plana çıkarmayı ihmal etmiyor. (IMDb: 8.7)

4.     Narcos

Herkesin en az bir kere adını duymuş olduğu dünyaca ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos, gerek müzikleriyle gerekse konusuyla adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Meksikalı ajan Javier Pena’nın Pablo Escobar’ı yakalamak için görevlendirilmesiyle dizi ilk andan itibaren izleyiciyi ekran başından ayıramaz. (IMDb: 8.8)

3. Peaky Blinders

İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de yaşayan Shelby ailesini hayatını ele alan Peaky Blinders, tarih meraklıları için kaçınılmaz bir fırsat. Aynı zamanda genel olarak İngiltere’de çete grubunun hayatını konu edinen Peaky Blinders, aksiyon yönüyle izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi biliyor. (IMDb: 8.8)

2.     Stranger Things

Korku, komedi, fantastik, gerilim gibi birçok türü tek bir dizide buluşturan Stranger Things, özellikle korku sevenler için son derece sürükleyici bir dizi. Hawkins kasabasında bir çocuk kaybolur ve herkes aramaya başlar. Fakat tam da umudu kestikleri anda gizemli bir kızın ortaya çıkmasıyla olaylar tamamen başka bir hale bürünür. (IMDb: 8.9)

1. The Breaking Bad

En fazla IMDb puanına sahip olanlar başında gelen The Breaking Bad, gerek dizinin konusuyla gerekse kusursuz oyuncularıyla bunun hakkını fazlasıyla veriyor. Walter White adında bir kimya öğretmeni kanser olduğunu öğrenir. Tek düşüncesi ailesini geride nasıl bırakacağıdır.

Hem maddi hem de manevi olarak ailesinin yanında olmak ister. Uyuşturucu sektöründe ciddi paralar kazanacağının farkına varır ve bu sektöre yönelir. Ailesini maddi açıdan en iyi rahat ettirmenin yolunun bu olduğunu düşünür. Üstelik kimyacı olması uyuşturucu sektörü için onu pek de zorlamaz. (IMDb: 9.5)

Yukarı