Çarşı Medya
Asistan

Estetik Cerrahi Göğüs Büyütme

Estetik Cerrahi Göğüs Büyütme

Mammoplasti meme ameliyatı, plastik cerrahide en popüler hizmetlerden biridir ve memenin şeklini ve boyutunu ayarlamaya olanak tanır.

Meme büyütme ameliyatının kadınlarda kontrendike olduğuna dikkat etmek önemlidir:

  • 18 yaş altı, meme bezlerinin henüz tam olarak oluşmadığı durumlarda;
  • İç organlarında ciddi hastalıkları olanlarda;
  • Herhangi bir yerdeki malign tümörleri bulunanlarda;
  • İyi huylu olsa da göğüs bölgesinde neoplazmalar olanlarda;
  • Akut veya kronik enfeksiyonlarla;
  • Hamilelik sırasında, emzirme sırasında ve emzirmenin sona ermesinden altı ay sonra;
  • Kanama bozuklukları; diyabet varsa

Meme büyütme için son kararı cerrahınız verecektir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Meme büyütme işleminin amacı ve uygulama yöntemleri bakımından farklı yolları vardır. Tabii ki, bu bilgi sadece rehberlik amaçlıdır, operasyon tipi ve implantların seçimine ilişkin nihai karar bir profesyonel tarafından verilmelidir.

İmplantlarla meme büyütme en sık görülen mamoplasti türüdür. İmplantlar, herhangi bir boyutta veya şekilde göğüsleriniz olmasına izin verir - seçilen endoprotezin tipine bağlıdır.

İmplantasyonu implante etmenin birkaç yolu vardır, bunlar insizyonun şekli ve yerine göre değişir. Birkaç implant yerleştirme tipi de ayrıca ayırt edilir: kas ve meme bezi arasına, tamamen veya kısmen göğüs kasının altına yerleştirilebilir.

İstanbul meme büyütme, ithal protezlerle, ünlü cerrahlar tarafından yapılır ve dünya çapında estetik meme büyütme için İstanbul tercih edilir.

İmplant Tipleri

İmplant seçerken, maliyetine odaklanmamalısınız. Ana seçim kriterleri hastanın anatomik özellikleri ve istenen sonuç olmalıdır. Bu durumda, nihai karar, tecrübesine dayanarak, mamoplastinin tüm inceliklerini ve özelliklerini dikkate alan doktora aittir. Seçilen implanta bağlı olarak, uzman operasyon için en uygun yöntemi de seçecektir. Modern implantlar düşük ağırlığa, yüksek güvenlik özelliklerine ve doğal bir şekle sahiptir.

İmplantlar çeşitli kriterlerde farklılık gösterir: şekil, dolgu tipi ve yoğunluk. Yuvarlak implantlar ve doğal damla şeklindeki anatomik olanlar şekil olarak ayırt edilir. Anatomik implantlar memenin görünümünü daha doğal hale getirir. Hem bunlar hem de diğerleri farklı kalınlıklara sahip olabilir (düşük veya yüksek profil). Yuvarlak implantlar, yerlerinden çıktıklarında bile memenin şeklini korurken, anatomik olanlar deforme olabilir.

Dolguya gelince, halen % 0.9'luk bir tuz içeriğine sahip silikon bazlı jel implantlar ve salin dolgulu salin implantları bulunmaktadır. Tuz endoprotezleri düşük maliyetleri ve daha yumuşak olmaları nedeniyle dikkate değerdir. Jel implantlar daha dayanıklıdır ve şekillerini daha iyi tutarlar. Modern implantların bir kadına zarar vermeyeceğini vurguluyoruz: kabuğa kazara zarar verilmesi durumunda, dolgu maddesi sızıntı yapmaz.

Yukarı