Çarşı Medya
Asistan

Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Kış Tatili İçin Gidilecek Yerler

Karlar altında bembeyaz bir kış tatili ile yoğun iş temponuza kısa bir mola verin. İsterseniz kayak yapın isterseniz de tarihi kalıntılar arasında, güzel bir manzara eşliğinde gezintiye çıkın. Kış tatili için gidebileceğiniz yerler;

1-Kapadokya

Tarihin ve doğanın dünyada birleştiği Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri Kopadokya’da kış tatilinizi geçirebilirsiniz.  Erezyon sonucu oluşan Peribacalarının görüntüsü karlar altında bambaşka olacak. Kayalara oyulmuş olan geleneksel ev yapıları, kesme taştan inşa edilen özel yapılar Kapadokya bölgesinde sizleri bekliyor. Ürgüp, Göreme ya da Avonos gibi yerleri keşfederek bütün Kapodokya bölgesini gökyüzünden izleyebileceğiniz balon turlarına katılabileceksiniz. Buraya uğradığınızda yer altı şehri olarak anılan Derinkuyu’yu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

2-Yedigöller

Sonbahar manzarası ile anılan Yedigöller bölgesi kış aylarında da görülmeye değer manzarası ile oldukça ilgi çeken yerlerin başında geliyor. Gölün beyaz kar altındaki o muhteşem görüntüsü eşliğinde sıcacık çayınızı yudumlayarak tatilinizin tadını çıkarın.  Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Yedigöller, Bolu il sınırında yer alır. İki plato üzerinde yer alan bölge 1965 yılında milli park olarak ilan edilmiştir. Aynı zamanda kampçılar tarafından oldukça sık ziyaret edilen milli park şehrin gürültüsünden uzakta bulunur. Kış tatili için en uygun otellere de sahip olan bölgede eğlenceli vakitler geçirerek manzaranın tadını çıkarın.

3-Kartalkaya

Bolu’ya bağlı olan Kartalkaya kış sporlarını rahatça yapabileceğiniz uzun pistlere sahip. İstanbul ve Ankara şehirlerine ise oldukça yakın. İş temposundan, şehrin karmaşasından sıkılıp hafta sonu bir nefes almak isteyen tatilciler çam ormanları ile kaplı bu bölgeyi ziyaret edebilir. Kış tatili için oldukça uygun otellere sahip olan bölgede eğlence amaçlı gidebileceğiniz pek çok mekan bulunur. Bolu dağlarını, Köroğlu dağlarını rahatlıkla görebileceğiniz bölgede eşsiz manzara eşliğinde doğa yürüyüşlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

4-Uludağ

Ülkemizin milli parkı ve kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, Bursa ilinde bulunur. Yerleşim yerlerine yakın olması nedeni ile Turistlerin de oldukça sık gittiği bölgelerden biridir. Teleferik seferleri ile geniş çam ormanlarının içinde büyülü bir yolculuğa çıkabilirsiniz.  Beyaz kar manzarası eşliğinde eğlenceli ve keyifli bir tatil için Uludağ bölgesinde kayak, snowboard gibi kış sporlarını yaparak çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Yukarı