Çarşı Medya
Asistan

Ripple Grafiği ve Piyasa Hacmi Verileri

Ripple Grafiği ve Piyasa Hacmi Verileri

Kripto sistemleri Dünya finansal piyasalarında son 1 yılda yükselişte olan Ripple grafik değerlendirmesi, gelecek vadeden birimlerden biri olduğunu gösteriyor. Ripple kurucu şirketi Open Coin,blockchain şirketi olarak hizmet veriyor. Amerika merkezli kripto şirketi, Ripple XRP üretimi ve üretim cihazlarının satışını gerçekleştiriyor. Piyasaya üç yönlü hizmet sağlayan Ripple şirketi, borsa değerleri ve yaygınlaşan Ripple ağı ile büyük kurumların da desteğini alıyor. Ripple kısa saniyelerde işlem gerçekleştirme başarısıyla diğer kripto para sistemlerinden daha çok tercih ediliyor. Düşük masraflı havale işlemleriyle Dünya’nın en iyi şirketleri ve banka kuruluşlarıyla çalışma anlaşmalarına varıyor.

Ripple Piyasa Hacmi

Kripto borsalarında genellikle üçüncü sırada bulunan Ripple12 milyar dolara yakın piyasa hacmi ile değer görüyor. Ripple birimi XRP’ nin piyasa toplam sayısı 38 milyardır. Anlık ve günlük işlem başarılarıyla yükselen değerlerden olan Ripple, günlük işlemlerde 140 milyon değerinde işlem görüyor. Kripto para piyasaları Ripple inceleme listesinde, banka kuruluşları ve kurumsal şirketlerle anlaşmalarının piyasa hacmine katkı sağladığını analiz ediyoruz.

Ripple Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’ de satışları artık daha kolay olan XRP, Akbank ile yaptığı anlaşma sayesinde daha kullanılır hale geldi. Ripple’ ı satın almak için borsa sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Doğrudan satış yapan borsalar arasında GDAX, Poloniex gibi sistemler bulunmaktadır. Açık artırma usulleriyle de satış yapan borsalar arasında Bitfinex kuruluşu da bulunmaktadır. Öncelikle Ripple hesabı açabilir ardından Ripple cüzdan edinerek, borsa sistemlerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satışı yapılabilen XRP’ i kripto takaslarıyla değerlendirerek daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Ripple satın alma işlemi için; nakit, banka havalesi, EFT ve Visa kredi kartlarını kullanarak işlem sağlayabilirsiniz.

Ripple Kurumsal Avantajları Nelerdir?

Global şirketler ve bankaların Ripple sistemini tercih etmelerinin sebeplerinden biri, hızlı işlem süresidir. Diğer kriptolarda birkaç gün sürebilen havaleler, Ripple sistemi sayesinde saniyeler içinde gerçekleşebiliyor. Havale ücretlerinin kâr sağlaması ve neredeyse masrafsız işlem gerçekleştirebilen Ripple, madencilik sistemi kullanmadığı için diğer kriptolara göre biraz daha avantaj sağlıyor. Rippleblockchain sistemi ve tek merkezli sistemle hizmet veriyor.

Yukarı