Çarşı Medya
Asistan

Açık Kaynaklı P2P Ne Demek?

Açık Kaynaklı P2P Ne Demek?

Litecoin ile daha anlaşılır ifade edilmeye çalışılan P2P kodu; ‘’person to person’’ kripto sistemlerinin ana dilidir.

Kişiden- kişiye olarak dilimize çevrilen kelime doğrudan gönderme yazılımıdır. Herhangi bir devlet- ülke- resmi kurum yahut merkez bankaları dışında, merkezsiz ve bağımsız olarak, kişiler arasında gerçekleştirilen siber bağlantıdır.

Açık kaynak kodu; web genel ağında blok zincirine kayıt edilir.

Litecoin Sistem Özellikleri

Bitcoin kripto para sisteminin alt coini olarak çıkan Litecoin, kullanıcı dostu temel özelliğiyle kolay ulaşılabilir kripto birimidir. Piyasada, Bitcoin’e nazaran kolay alınıp satılabilir ve yatırımdan getiri sağlayabilir birimdir. Litecoin rehberi, GPU işlem ve ekran kartları, kullanım ve Litecoin üretimi konusunda detaylı bilgiler sunarak, madenciliğe teşvik sağlar.

Bitcoin özelliklerine nazaran güncellik katılarak, geliştirilmiştir. Piyasa hacmi geniş olan, yatırımcıları memnun eden yatırım aracı olan Litecoin, Bitcoin’ den sonra genellikle en çok değer gören kripto sistemidir. Algoritma ve işlemci özellikleriyle, daha kolay madencilik yapılabilir formatı sunar. Litecoin madenciliği, üretim hızlı sağlanan ve coin kazandıran avantajlı bir sistemdir.

Litecoin Yatırım Avantajları

Kripto para piyasaları ve borsalarda giderek yükselen, çeşitlenen ve yatırımları getiri sağlayan Bitcoin ve Litecoin, yatırımcılara büyük kâr sağlıyor. Litecoin piyasaya çıkışının ilk gününde kripto borsalarında 2. Sıraya yerleşerek, piyasanın en çok işlem gören birimi olarak değerini kaydetti. Üretimi ve satışı kolay yapılan Litecoin, Bitcoin geleceği için sunulan alternatiflerden ilkidir. Diğeri Ekim 2017’de çıkan taze Bitcoin Gold kripto para sistemidir.

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold, Litecoin gibi alt coin olarak değil bir nevi Bitcoin versiyonu olarak piyasaya kazandırıldı. Bitcoin Gold, blockchain sistemiyle sağlanabilen GPU işlemcili ve madencilik sistemi bulunan, daha güncel ve hızlı versiyondur.

Bitcoin etiketiyle kripto borsalara kazandırılan her sürüm, geniş işlem hacmi ve piyasa değeriyle işlem görüyor. Bitcoin, Gold ve Litecoin yatırım yapmak son yıllarda en çok kazandıran ve kâr sağlayan enstrümanlar arasında.

Açık kaynak kodlu olarak prensibi ve Bitcoin geleneklerini bozmadan, yenilikçi vizyonla güncellenen Bitcoin Gold, işlem hızı ve uluslararası işlem becerileri ile yatırımcı ve madencilerin favorilerinden biri oldu.

Yukarı