Çarşı Medya
Asistan

Bitcoin Alt ve Üst Yapıları

Bitcoin Alt ve Üst Yapıları

Kripto para sistemine platform sağlayan Bitcoin; bölünme, versiyon edinme ve şirket çeşitlilik nedenleriyle piyasaya farklı kripto paralar sundu. Bitcoin sistemi ilk oluşturulduğunda, kullanım bilgileri ve kullanım süresiyle sunuldu. Blok zincir üretilerek oluşturulan platformun 21 milyon sayısını tamamlayınca, yeni üretimlerin değil yeni sistemlerin sağlanacağı söyleniyordu. Sistem 21 milyonu tamamlamadan farklı versiyonları ile yeni kripto sistemleri sunarak, kazanmaya çok önceden başladı. Kripto piyasalarında bölünme olarak adlandırılan, yeni sürüm sunumu ilk olarak Bitcoin Cash ile gerçekleştirildi. Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ile parlayan Bitcoin geleceği, yeni versiyonların çalışmasına devam ediyor.

Bitcoin Hard Fork

Yalnızca 21 milyon üretilecek olan Bitcoin, yoğun ilgi, talep ve üretim süreleri ile transferlerde yaşanan süreyi kısaltmak adına bölünme yöntemini kullanıyor. Hard fork, bölünme anlamında kullanılan kripto para piyasası terimidir. Sistemin yavaşlaması, işlem sürelerinin uzaması ve yakında tamamlanacak olan maksimum üretim sayısı nedeniyle, yeni versiyonlarını sunarak bir üst seviyeden işlemlere devam ediyor. Alt coinler olarak çıkardığı tüm kriptoların, en üst sistemidir.

Bitcoin Cash

1 Ağustos 2017’de Bitcoin Cash piyasaya yeni versiyon olarak giriş yaptı. Hard fork kelimeleriyle tanımlanan Bitcoin bölünme işlemiyle yeni kripto para sistemi olarak, geliştirilmiş sürümüyle tanıtıldı. Bitcoin’i olanlarbölünmeyle avantaj sağlayarak, aynı sayıda BitcoinCash’le ödüllendirildi. BCH sembolüyle değer gören Bitcoin Cash, Bitcoin ağı aktarım hızının artırılması nedeniyle gerçekleşti. BitcoinCash 8 MB boyutunda aktarım hızıyla, geniş işlem hacmine sahip platform olarak kullanılıyor.

Bitcoin Gold

25 Ekim 2017’de kripto para piyasalarına giriş yapan Bitcoin Gold, yeni bir hard fork sunumudur. Bitcoin geleceğinde Cash’in başarısı ardından ve şirket yapısındaki ayrışmalar nedeniyle yeni bir platform oluşturuldu. Her yeni kripto sisteminde, sistem biraz daha güncelleştirilerek, hızı artırılarak sunum yapılıyor. BitcoinGold sistemi GPU sistemiyle çalışan, blockchain yazılımıyla oluşturulmuştur. BTG sembolüyle gösterilen ve çok yakında borsada değer ve işlem görmeye başlayacak olan Bitcoin Gold, Ethereum kripto sistemiyle aynı alt yapıyı sunuyor. Egui Hash algoritma sistemiyle yazım edilen kripto platformu, Bitcoin’e göre daha hızlı işlem hacmine sahip. Yatırımcıların her yeni kriptoyu değerlendirerek, artırması bir Bitcoin geleneği oldu.

Yukarı