Çarşı Medya
Asistan

Bitcoin Gold Kriptodan Külçe Altınlar Serisi

Bitcoin Gold Kriptodan Külçe Altınlar Serisi

25 Ekim’de gerçekleşen Bitcoin bölünme ile yeni versiyon piyasalara coşkulu bir giriş yaptı. Bitcoin Gold, Ağustos ayından beri beklenen yeni kripto Bitcoin’ dir.  Bitcoin Gold hard fork’u, daha önce açılımı yapılan Bitcoin Cash ve SegWit2x’ ten farklı olarak kripto finans piyasalarına sunuldu. Madencilerin uzun süredir beklediği sistem, EquiHash algoritmasıyla üretildi. SHA- 256 kullanılan algoritmanın değiştirilmesiyle, Ethereum ve Hush gibi kripto tabanlarıyla aynı sistemde hizmet sağlanıyor.

Bitcoin Gold temelinde GPU yani grafik kartlarıyla mining sistemi yeniden güncelleniyor. Tahminlere göre, Japon ve Rus madenciler, siber platformlarda yeniden salınmaya başlayacak. Kripto para madenciliğin yeni bir sektör olarak teknolojik çağda, en çok kazandıran işlerden biri olduğu Bitcoin’in her sürümünde biraz daha kesinlik kazanıyor.

Bitcoin Gold Şirket Yapısı

Eski Bitcoin çalışanlarından JackLiao, BitcoinGold’un kurucusu ve Lightning ASIC şirketinin CEO’su olarak biliniyor. Lightning ASIC şirketi, Hong Kong merkezli ve kripto para cihazları üretimi yapıyor. Şirketin genellikle Litecoin kazıdığı kripto piyasasında bilinmektedir. Grafik kartlı madencilik üniteleri üreten şirkette toplam 913 adet cihaz bulunduğu belirtiliyor. Bitcoin Gold ile çift yönlü kazanç sağlayan şirket, bir yandan kripto para ticareti yaparken, bir yandan ürettiği kripto cihazları satarak kazanacak. Özetle Bitcoin Gold şirketi, yaptığı masrafın fazlasını çoktan kazanmış olarak piyasaya sağlam bir giriş yapıyor.

Bitcoin Gold piyasalarda BTG sembolü ile işlem yapmaya başlayacak. Bitcoin tahminlerine göre 1 hafta içerisinde borsada listelenmeye ve değer görmeye, işlem hacmini geliştirmeye başlayacak.

Bitcoin Gold Yatırımı Avantajlı mıdır?

Piyasaya Bitcoin referansıyla giriş yapıldığında daima artı getirir. Zira Bitcoin Cash’in üst sıralarda olması ve Bitcoin etiketinin, sağlam bir yatırım boncuğu taktığı, para piyasalarının gözlemlediği bir şeydir. Çıkışının ilk haftasında tam manasıyla değer göstergesi sunacak olan Bitcoin Gold, yazılım, donanım ve geliştirilmiş versiyonları ile avantajlı görünüyor. Bitcoin ile para kazanmak klasiğine Gold seriyi ekleyen madenciler, kriptonun avantajlı olduğu görüşünde. Bitcoin şirketi, alt coinler ve versiyonlar kazandıkça, daha çok değer ve para kazanan baş karakter olarak, listelerin en üst sırasında olmaya devam ediyor.

Yukarı