Çarşı Medya
Asistan

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Normal sigaranın verdiği hissi, lezzeti ve hazzı size veren elektronik sigarayı kullanarak normal sigaradan bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz. Batarya yardımıyla çalışan elektronik sigaranın içerisinde bir de atomizer bulunmaktadır. Aslında elektronik sigarayı kullanmak için sadece cihazın içerisine seçtiğiniz likidi eklemeniz yeterlidir ancak bazı püf noktaları da vardır. Elektronik sigara nasıl çalışır sorusunun cevabını sizin için araştırdık.

Elektronik Sigara Çalışma Sistemi, Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektronik sigara, bir batarya ile bir atomizerden meydana gelir. Atomizerin hazne kısmında buharlaştırma sistemini oluşturan coil mevcuttur. Dikkat etmeniz gereken husus, bataryanın gücü ve otonomisidir.

Elektronik sigaranın atomizer kısmıysa hazne, coil (pamuk ve dirençli telden meydana gelir) ve ağızlıktan oluşur. E-likite bağlı olan coilin etrafında bulunan pamuk likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna bastığınız zaman ısınan dirençli teller pamuğa değer ve likit buharlaşır. Bu buhar ağızlık kısmına gelir ve kullanıcı buharı içine çeker. Haznenin boyutu da elektronik sigara alırken dikkat etmeniz gereken şeylerdendir.

Yeni Başlayanlara Bazı Tavsiyeler

  • Nikotin oranını kendinize göre ayarlayın. Sigaranın eksikliğini kapatmanız için yeterli oranda nikotine sahip bir e-likit gerekir.
  • Elektronik sigara, normal sigarayla aynı tadı vermez ancak sigara isteğinizi azaltır.
  • Eğer elektronik sigarayı çok kullandığınızı düşünüyorsanız nikotin oranını artırın ki bünyeniz nikotine doysun.
  • Farklı e-likit kullanmaktan çekinmeyin, farklı deneyimler size daha çok haz verecektir.
  • Seçtiğiniz elektronik sigaranın bataryasına, haznesine ve seçtiğiniz e-likide dikkat etmeniz gerekir.

Neden Elektronik Sigara?

Sigara tiryakisiyseniz ve zamanla da olsa sigarayı bırakmak istiyorsanız elektronik sigaraya geçebilirsiniz. Elektronik sigarada zift ya da katran gibi zararlı maddeler bulunmadığı için normal sigaraya oranla %95 daha az zararlıdır. Ayrıca sigara fiyatlarının pahalılığı ve sık sık uygulanan zamlar da elektronik sigaraya geçmeniz için bir nedendir. Üstelik elektronik sigara kullanmaya başlayan tiryakilerin büyük çoğunluğu zamanla normal sigarayı ya çok azaltmıştır ya da tamamen bırakmıştır.

Sigara tiryakileri için sigarayı bırakmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ancak elektronik sigara sigarayı bıraktırır mı diye sorduğumuz zaman aldığımız cevaplar olumlu yönde. En azından vücudunuz için daha az zararlı olan elektronik sigaraya geçebilirsiniz.

Yukarı