Çarşı Medya
Asistan

Ev taşırken doğru nakliye şirketi nasıl bulunur?

Ev taşırken doğru nakliye şirketi nasıl bulunur?

Nakliye işlemleri birçok insan için sıkıcı ve yorucu bir süreç. İyi bir nakliye firması seçiminin oluşabilecek hasarlara karşı en iyi önlemi almakta büyük bir etkisi olur. Deneyimli firmalar ve işini nasıl yapacağını iyi bilen çalışanlarla birlikte taşınma işlemleri hızlı ve güvenilir şekilde ilerler. Nakliye şirketleri arasından seçim yaparken birçok kriter göz önüne alınmalı. Ev taşırken doğru nakliye şirketini nasıl bulacağınızı galerimizde anlattık.

İyi bir nakliye şirketlerinin özellikleri

Türkiye’de çok sayıda nakliye firması bulunmaktadır. Bunların bir kısmı gerçekten kaliteli hizmet sunmaya gayret gösterirler ve müşterilerini sonuçtan memnun bırakırlar.

Firma seçimi yaparken bunlara dikkat!

Ev taşıma

Kaliteli nakliye şirketlerini seçerken aşağıdaki özelliklere sahip olmalarına dikkat etmek gerekiyor.

İyi nakliye firmaları, sektörleri ile ilgili olan her türlü teknolojik gelişmeyi takip ederler ve bunları hizmetlerinde kullanırlar. Sigorta işlemleri bulunmaktadır. Nakliye hizmetleri kapsamlıdır. Eşyalarınızın detaylarını çıkartırlar ve her türlü ayrıntıyı dikkate alıp, ihtiyaçları kesin olarak belirlerler. İşlemleri telefonla veya üstünkörü yapmak yerine, taşınılacak yere ekspertiz gönderirler. Fiyat teklifi ayrıntılı eşya listesi ve incelemeler yapıldıktan sonra verilir. Taşınma ile ilgili her şey bir sözleşme ile güvence altına alınır. Genel hizmetler hakkında bilgi veren iyi ve güncel bir web siteleri bulunur. Rakiplerini küçülterek yücelmeye çalışma gibi bir dertleri yoktur; kendi yaptıkları işe odaklıdırlar. Bazı nakliye firmaları taşıma işlemlerinin 3. bir şirket tarafından yapılabileceğini söylerler. Bu güvenilir değildir; kaliteli firmaların donanımlı ekip ve araçları bulunmaktadır. Taşınma işlemleri bittikten sonra tüm eşyaların kontrolünü yaparlar. Müşteri hizmetleri ve ilişkileri olumlu yönde gelişir, eleştirileri dikkate alırlar, müşterilerin sorularını geçiştirmezler.

Referansları değerlendirebilirsiniz

Nakliye firması seçiminde yukarıda sıraladığımız özellikleri dikkate almakta fayda var. Ayrıca referans ile de iyi bir şirket seçimi yapabilirsiniz. Direkt olarak denenmiş ve memnun kalınmış bir firma müşterilerinden referans alacaktır. Bu doğrultuda hiç riske girmek istemiyorsanız, size güvendiğiniz biri veya birileri tarafından önerilen şirketleri tercih etme yoluna gidebilirsiniz.

Nakliye firmalarıyla ilgili riskli durumlar nelerdir?

Nakliye firmaları iyi seçilmemişse eşyalarınızın kırılma ve hasar görme ihtimali yüksek olacaktır. Çok sevdiğiniz eşyalarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmanız da mümkün. Sözleşme ve sigortalama işlemleri mutlaka yapılmalıdır aksi takdirde olumsuz bir durum karşısında hak iddia etmek zor olacaktır.

Eşyaları saymayı unutmayın

Taşınma öncesinde eşya sayımı doğru yapılmazsa, eşyalarınız nakliye firmasının aracına sığmayabilir ve tekrardan onları nasıl taşıyacağınızla ilgili bir çözüm bulmanız gerekir.

Eşyalarınızı mutlaka kontrol edin

Ev taşıma

İyi nakliye firmaları eşyaları taşıdıkları yere hemen bırakıp gitmektense, son bir kontrol yapmayı seçeceklerdir. Böylece unutulmuş ya da kaybolmuş eşyaları o anda fark edebilirsiniz.

Doğru nakliye şirketi nasıl bulunur?

Olumsuz bir durum yaşanması halinde müşteri temsilcileriyle iletişim kurmak ve konuyu aktarmak zor olabilir. Bu nedenle nakliyat firmalarının size nasıl davrandıklarına, çözüm odaklı olup olmadıklarına dikkat etmek gerekir. Doğru nakliye şirketi nasıl bulunur? ile ilgili arama motorlarında araştırma yapılabilir; özellikle arama sonuçlarında üst sıralarda bulunanların genellikle daha güvenilir olarak kabul edilse de müşteri referansları göz önüne alınmalıdır.

Yukarı