Çarşı Medya
Asistan

Kolay Cilt Bakım Önerileri

Kolay Cilt Bakım Önerileri

Cilt bakımı sağlıklı ve pürüzsüz ciltler için önemlidir. Kimi bayanlar delicesine cilt bakım ürünlerine kendini kaptırmışken kimisi de yüzüne bir krem sürmeye bile üşenir. Ama cildin temizliği ve bakımı mecburen yapılacağı için kolay yöntemler aranmaya başlanır. Şöyle bir araştırma yapılır ve onlarca bitki karıştırılarak yapılan maskeleri gördükten sonra vazgeçilir. Ama şimdi size önereceğimiz yöntemlerle 1, maksimum iki çeşit ürün ile cilt bakımı ve maskesi yapabilirsiniz.

Cilt Bakım Yöntemleri

Cilt bakımı konusunda önerilen maske ve karışımları çok abartılı buluyorsanız size en kolay bakım yöntemlerini sunduğumuzu göreceksiniz.

Yumurta Maskesi: Yumurta her evde bulunan ve ucuz bir gıdadır. Bu kadar basit bir gıdayı kullanarak cildinizin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir yumurtayı bir kaba kırıp içine de birkaç damla limon eklediğinizde maskeniz hazırdır. Artık yüzünüze sürebilirsiniz. 5-10 dakika bekletip yıkadığınızda cildinizin canlandığını görebilirsiniz.

Papatya Çayı: Papatya çayının cilde yararlarını sıkça duymuşsunuzdur. Şimdi de bu çayı kullanarak hem gözenekleri açma hem de temizleme işlemi nasıl yapılır, onu anlatalım. Öncelikle kuru papatyalardan bir kısım alarak suda kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve buharına yüzünüzü tutun. Ama sakın fazla yaklaştırmayın ki yüzünüz yanmasın. Uzaktan buhara yüzünüzü tuttuğunuzda cildinizdeki gözeneklerin açıldığını fark edeceksiniz. Bu tam da siyah noktaların temizleme zamanıdır. Aynı papatya çayına bir pamuk batırıp sonra da yüzünüze sürdüğünüzde bu açılan gözeneklerdeki siyah noktaları temizleyebilirsiniz. Artık cildiniz rahat bir nefes aldı hem de iyice temizlendi.

Bundan sonra yapacağınız işlem tonik kullanımıdır. Çünkü açılan gözenekler her ne kadar temizlense de sıkılaştırmazsanız yine siyah noktalar ile dolacaktır. Bu nedene temizlik işleminden hemen sonra sıkılaştırıcı ürünler kullanmalısınız. Bunun için de doğal yöntemler tercih edebilirsiniz. Gülsuyu en yaygın doğal toniktir. Cilt temizliğinden sonra gülsuyu kullanarak sıkılaştırma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için doğal ve hakiki gülsuyunu tercih etmelisiniz. Başka bir tonik seçeneği de maden suyudur. Maden suları cildin sıkılaşmasına katkı sağlamaktadır. Siz de bir pamuk yardımıyla maden suyunu cildinize sürebilirsiniz. Bir süre buna devam ettiğinizde cildinizin ne kadar temiz ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Türk Kahvesi: Cilt bakımı için kolayca uygulayabileceğiniz diğer ürün de kahvedir. Kahveyi her zamanki gibi pişirip güzelce içtikten sonra telvesini atmayın. Bu telveyi cildinizi temizlemek için kullanacaksınız. Hafif masajla yüzünüzü temizleyip yine tonik etkili ürünler kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi cilt bakımı yapmak için çok da meşakkatli yöntemler denemenize gerek yok. Bunlardan bir tanesini bile alışkanlık hâline getirseniz cildinize faydalı olacaktır.

Yukarı