Çarşı Medya
Asistan

Memura ve Emekliye Bayram Müjdesi

Memura ve Emekliye Bayram Müjdesi

Ağustos ayında verilecek karara bağlı olarak memura ve memur emeklisine ikramiye verilmesi söz konusu. Üstelik ikramiye verilmeye karar verilirse SSK ve Bağ-Kur emeklileri de bu ikramiyeden yararlanabilecek. Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve memur emeklisine yönelik çok sayıda beklenti karara bağlanacak. En kritik talepse dini bayramlarda ikramiye…

Memur ve Emekliye bayram müjdesiverilmesi an meselesi. Memur-Sen’in talebi1915 TL bayram ikramiyesi… Bu talebin kabul edilmesi durumunda ikramiyeden SSK ve Bağ-Kur emeklileri de yararlanacak. 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede Memur-Sen’in talep ettiği promosyon kabul edilmiş ve tüm emekliler için hayata geçirilmişti. Eğer bu talep de kabul görülürse, tüm emekliler bu ikramiyeden yararlanacak.

Memur-Sen’in Talebi 5,1 Milyon Memur ve Memur Emeklisini İlgilendiriyor

5,1 milyon memur ve memur emeklisi bu talebin sonucunu bekliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de ilgilendiren bu talep Ağustos ayında görüşülecek. Emeklilerin bir diğer isteği de eğer teklif kabul edilirse 2017 yılının Kurban Bayramı’nda ikramiyeye ulaşabilmek.

İkramiye Konusu Öncelikli Olarak Görüşülecek

Yıllardır gündemde olan bayram ikramiyesi öncelikli olarak görüşülecek. 2018 ve 2019 yılında memur ve memur emeklilerinin sosyal ve mali hakları konusunda yapılacak iyileştirmelerin görüşüleceği 4. Dönem toplu sözleşmede bayram ikramiyesi konusu öncelikler arasına alındı. Kabul görülürse ikramiye tutarı da Memur-Sen’in talebi üzerine 1915 TL olarak belirlenecek. Bu ikramiyeden sadece memur ve memur emeklilerinin değil, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin de yararlanması bekleniyor.

Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda Olmak Üzere Yılda İki Kez İkramiye

Memur-Sen’in talebi sadece Kurban Bayramı için değil, Ramazan Bayramı için de geçerli olacak. Yani kabul edildiği taktirde emekliler yılda iki kez 1915 TL tutarındaki ikramiyeye hak kazanacaklar. Bu tutarın emeklilere 2017 Kurban Bayramı’nda mı yoksa ilerleyen yıllarda mı ödeneceği ise belirsizliğini korumakta. Memurlar, memur emeklileri, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ikramiyeyi 2017 Kurban Bayramı’ndan itibaren almak istiyorlar.

Bugünden itibaren memurların ve emeklilerin tüm dikkatleri Ağustos ayında yapılacak olan toplantıdan çıkacak olan kararda. Memurlar ve emekliler mevzu bahis olan ikramiyeyi alarak rahatlamayı bekliyorlar.

Yukarı