Çarşı Medya
Asistan

Minimalist Giyim Tarzı

Minimalist Giyim Tarzı

Minimalist tarzın modanın her alanında sadeliğiyle dikkati çektiğini görüyoruz. Giyim modasına baktığımızda aslında modaya kafa tutan bir canlılığı olduğunu söyleyebiliriz. Minimalist giyim tarzı için zamansız kıyafetler diyebiliriz. Yıllar öncesinin kıyafetlerini yıllar sonra da çıkarıp giyebilirsiniz. Minimal stil zaten sadelik, doğallık ve eskimezliğiyle kendini kabul ettirmiş bir stil olarak nitelendirilebilir.

Her yıl değişen modaya baş kaldırmak istiyorsanız, oturmuş bir tarzınız ve sade bir görünümünüz olsun isterseniz minimal stili önerebiliriz.

Minimal Stil ile Karmaşadan Kurtulun

Minimal stilde “az çoktur” anlayışı kabul edilmektedir. Bunun için sade ve nötr renkleri seçmelisiniz. Her zaman giyebileceğiniz basit parçalar ve takılar kullanmalısınız. Amacınız daha az eşya ve daha az renk olmalıdır.

Renk Seçimi: Minimal stilde dolabınızda hâkim renkler siyah ve beyaz olmalıdır. Alternatif olarak pudra, gri, lacivert ve toprak renklerini seçebilirsiniz. Minimalist stil aslında kişiliğinizle de ilgilidir. Aslında siz farkında olmadan bu stilin gereklerini uyguluyor olabilirsiniz. Nasıl mı? Gece kıyafetleriniz ile günlük kıyafetleriniz arasında belirgin bir fark yoksa günlük kıyafeti gece için kombinleyebiliyorsanız siz aslında minimal stil şartlarını uyguluyorsunuz. Yine gece için giydiklerinizi günlük spor parçalarla tamamlayabiliyorsanız siz aslında farkında olmadan da olsa minimal stile çok yakınsınız demektir.

Zamansızlık: Zamansızlık derken abartmıyoruz. Minimalist stilin parçalarında aşırı ışıltılı, süslü detaylara rastlamazsınız. Genelde eskimeyen parçalar takımlar, yelek ve ceketlerdir. Sokak stilinde de bunu yansıtabilirsiniz. Bu kadar sadelik ile birlikte takım giymek kulağınıza hoş gelmeyebilir. Denemek sizin elinizdedir. Genelde şık insanların minimalist giyindiğini söyleyebiliriz. Çünkü gözü yormayan bir görüntü vardır. Ayrıca risk azdır.

Kalite: Minimal stilin parçaları kaliteli kumaşlardan oluşmaktadır. Sadelik ve kalitenin birleşimi bu stilin temelini oluşturur.

Aksesuar ve Ayakkabı

Minimal stili benimsediyseniz şık etek ve kıyafetler ile klasik ayakkabıları birlikte kullanabilirsiniz. Bu kombinle tam bir 60’lar kadını olabilirsiniz. Bildiğimiz gibi 60’ların şık hanımefendileri tarzları ile günümüzde de kendinden sıkça söz ettirmektedir. Hatta o imrenilen kadın giyim tarzlarına bu zaman diliminde rastladığımız da söyleyebiliriz. Kıyafetiniz için seçtiğiniz takılar şık, zarif ve sade olmalıdır. İnce görünümlü bileklik ve kolyeler, yüzükler tam da bu stile uygun düşmektedir. Unutmayın mantığınız az, öz ve şık parçaların birleşimi olmalıdır.

Minimal stilin sizin tarzınız olduğuna inanıyorsanız önem verdiğiniz şey dolaplar dolusu kıyafet değil kalite olmalıdır. Başka bir özellik de aynı kıyafeti farklı ortamlarda kombinleyebilmelisiniz. Böylece kalabalık kıyafet alışverişlerinden de kurtulabilirsiniz.

Yukarı