Çarşı Medya
Asistan

Paul Walker Nasıl Öldü?

Paul Walker Nasıl Öldü?

Hızlı ve Öfkeli serisinde Brian O’Conner rolüyle gönüllerde taht kuran Paul William Walker 2013 yılında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybederek sinema dünyasını ve sevenlerini yasa boğmuştur. Kazadan sonra fazla detay verilmemesi nedeniyle “Paul Walker gerçekten öldü mü” sorusu uzun süre gündemde kalmıştı. Ancak daha sonra yetkililer tarafından Paul Walker’ın kaza sonrası travma nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Başarılı aktörün 1998 doğumlu bir tane de çocuğu var.

Ölümü

Hızlı ve Öfkeli 7 filminin çekimleri henüz bitmemişti. 30 Aralık 2013 Cumartesi günü Paul Walker’ın kaza sonucu öldüğü doğrulandı ancak detay verilmedi. Belirsizlik biraz uzun sürünce sinemaseverler tarafından “Paul Walker’ın ölmediği, yeni film için düzenlenmiş bir senaryo olduğu“ gibi komplo teorileri ortaya atıldı. Biraz zaman geçtikten sonra Paul Walker’ın kaza esnasında yolcu koltuğunda olduğu, arkadaşı Roger Rodas’ın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Porsche marka aracın bir ağaca çarparak alev aldığı ve aracın tamamen hurdaya döndüğü bildirildi.

Paul Walker Hayatı ve Kariyeri

1973 yılında müteahhit baba ve model anneden Kaliforniya’da dünyaya geldi.  İlkokul ve lise eğitimini başarıyla tamamlayan Walker deniz biyolojisi bölümünden mezun oldu. 1980’lerin sonunda modellik yapmaya başladı. Modellik yaparken bir yandan da düşük bütçeli filmlerde rol aldı. 1998 yılında Meet the Deedies filmindeki rolüyle ilk kez geniş bir kitleye ulaştı. Bu film çok alaycı eleştirilere maruz kalmıştı. 2001 yılına kadar çeşitli filmlerde rol aldıktan sonra, 2001 yılında Vin Diesel ile başrolünü paylaştığı Hızlı ve Öfkeli filmiyle mükemmel bir çıkış yakaladı. Serinin 6 devam filminde de başrolde bulunan Paul Walker, 7. Filmin yarısında hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle filmin çekimleri yarım kalsa da Paul Walker’in oynadığı Brian O’Connor karakteri, Paul Walker’ın kardeşi Cody Walker tarafından canlandırılmıştır. Bilgisayar ortamında Cody’nin yüzü Paul Walker’a benzetilmiş ve filmin son sahneleri de tamamlanmıştır.

Başarılı aktör Hızlı ve Öfkeli dışında Yasak Bölge ve Into the Blue (Maviliklere Doğru) filmlerinde de başrolde oynamıştır.

Ödülleri

İlk ödülü olan Young Hollywood Award – Exciting New Face – Male (Genç Hollywood Ödülleri – Heyecan Verici Yeni Erkek Yüz) ödülünü 2000 yılında kazandı. 2002 yılında MTV Film Ödülleri tarafından verilen En İyi İkili ödülüne Hızlı ve Öfkeli filminde başrolü paylaştığı Vin Diesel ile birlikte layık görüldü. Toplamda 5 ödülü bulunan Paul Walker, 6 ödüle de aday gösterilmiştir. Son ödülü olan Teen Choice Award (Genç Oyuncu Ödülleri)’ni Hızlı ve Öfkeli filminin ikinci serisi olan 2 Fast 2 Furious filminde gösterdiği performans sayesinde kazandı.

Yukarı