Çarşı Medya
Asistan

Ripple Sistemi Nasıl Çalışır, Nasıl Çalıştırır?

Ripple Sistemi Nasıl Çalışır, Nasıl Çalıştırır?

Ripple kripto sistemi, benzerlerinden farklı olarak mining sistemi bulunmayan platformdur. Token üretimi başta yapılmış olup, işlem sırasında miners üretimi olmadan en hızlı erişimi sağlıyor. Ripple sistemi benzerlerinden farklı olarak merkezsizlik özelliğiyle değil, merkezli işlem gerçekleştiriyor. Blockchain sistemiyle kurulmuş olan şifreleme sistemi, Dünya üzerinde her noktaya transfer sağlayabiliyor.

Ripple İnterledger Sistemi

Ripple’ın çalıştırıcısı özelliğinde olan İnterledger protokolü, uçtan- uca güvenli şifreleme ile sağlanıyor. 2012 yılından beri kullanılan Ripple kripto para sistemi, sistem kuruluşunda üretilen 100 milyar token sayesinde, hızlı havale, transfer ve alışveriş olanağı sunuyor. Dolayısıyla, Ripplemadenciliği olmayan sistemde, kesinti olmadan, düşük masraflarla hizmet sağlanabiliyor.

Ripple Algoritma Anlayışı

Ripple benzer kripto sistemlerinden farklı olarak; ECDSA ve ED25519 algoritmalarıyla çalışır. Şifreleme sistemi olarak kullanılan algoritma yazılımları, bankacılık sektöründe ve elektronik sıralama/ bilet sistemlerinde kullanılan kodlamalardandır. Bankacılık sistemleriyle %100 çalışma uyumu gösteren Ripple algoritması, bankaların daha kolay kullanmasını sağlıyor. Bu nedenle büyük banka kuruluşları, kripto sistemine geçiş için Ripple ile çalışmaya başladılar. Ripple kullanan bankalar listesine internetten erişebilir, alım- satım hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ripple Nasıl ve Nereden Alınır?

Yurt dışında nakit ve kredi kartıyla alım- satım seçenekleri bulunmaktadır. Türkiye’ de çok yeni yaygın olarak kullanılmaya başlanan Ripple kripto para, borsa sitelerinden satın alınabilir. Türkiye’ de Paribu ve Koinim borsa siteleri kripto para satışı sunarken, alım- satım değerleri, kripto borsa bilgileri de sunuyorlar. Yurt dışı sistelerindenRipple satın almak için hem nakit hem de elektronik kartla işlem sağlayabilirsiniz. Bittrex, Poloniex, Bitstamp, Shapeshiftborsa sistemlerinde Ripple ve diğer kripto para satışı sağlanıyor. Borsa sistemine kayıt olarak, online işlem gerçekleştirebilir, kredi kartıyla satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat satın alma işleminden önce siteleri iyi araştırarak, güvenliğinden emin olun ve o şekilde satın alma işlemini gerçekleştirin.

Ripple Yatırımı Avantaj Sağlar mı?

Dünya para piyasalarında ve kripto para borsalarında genellikle ilk 3’ te yer alan Ripple, gelecek vadeden yatırımlar arasında gösteriliyor. Piyasa hacmi ve büyük şirketlerin çalışma anlaşmasıyla, daha çok değer kazanan yatırım araçları arasındadır.

Yukarı