Çarşı Medya
Asistan

Saçlarda Keratin Bakımın Önemi

Saçlarda Keratin Bakımın Önemi

Saçlar %72 oranda keratin proteinden oluşturmakta. Öyle ki zamanla bu proteinlerin saçlar daha az oranda nüfuz ettiğini belirtmek gereklidir. Mevsim şartlarından yanlış şekillendirmelere kadar pek çok durumun protein eksikliğine neden olduğunu belirtmek gereklidir. Sonuç olarak da bu tarz problemlerden kaynaklı olarak;

  • Saçlarda dökülmelerin meydana gelmesi ve güçsüz bir yapıya bürünmesi söz konusudur.
  • Parlak ve canlı olan saçların protein eksikliğinden kaynaklı eskisi gibi olması mümkün değildir.
  • Yavaş uzayan ve sert saç telleri de beraberinde karşınıza çıkacak olan problemler arasındadır.

Sonuç olarak da bu tarz problemlerin ortadan kalkması adına keratin bakım işlemlerine yer verilmesi gereklidir. Üstelik evde doğal yöntemlerden kadınların ve erkeklerin de keratin bakımına yer vermesi mümkün olacaktır. Bunun için eczanelerden direk olarak saf keratin satın alabilirsiniz. Saf ya da %100 organik olan ürünler çerçevesinde ilerlemeniz önemlidir. Bu detaylar kapsamında müşterilerin saçları üzerinden;

-Yıkama; Başta keratin özlerine sahip şampuanlar yardımı ile saçların yıkanması önemlidir. Tamamen temiz olması kısa sürede keratin içeriklerinin saç derisine ve yüzeyine nüfuz etmesinde etkili olacaktır.

-Masaj; Yıkama seanslarının arkasından özel serumlar sayesinde saç tiplerinden uçlarına kadar masajlara yer verilir. Bu uygulamaların arkasından da 1 gece boyunca saçlarınızda serumun kalması gereklidir.

-Durulama; Serumun ertesi sabah saçlardan durulanması gerekir. Burada ılık su yardımı ile durulamalara yer verilmesi yeterlidir. Nitekim bakım sürecinde başka herhangi bir bakım ürününün ya da sabunun kullanılması önerilmez.

-Nemlendirme; Saçların son olarak da nemlendirme işlemlerine yer verilmesi gereklidir. Durulamanın arkasından direk olarak nemlendirici kremlerin kullanımlarına geçilir. Böylece saçların uçlarına kadar daha ışıl ışıl gözükmesini de sağlamış olacaksınız.

Tüm bu aşamalarının arkasından saçlar daha hacimli ve kalın bir hale gelecektir. Öyle ki hacimli saçlara şekil vermek her zaman daha kolay. Bunların akabinde saçların daha hızlı uzaması adına da keratin bakımına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Dökülmelerin önüne geçmek isteyen kadınların yanı sıra erkeklerin de kullanmaları mümkün.

Yukarı