Çarşı Medya
Asistan

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı çoğu evde yaşanan bir sorundur. Bu sorunun ev ve iş yerlerinde bazen ciddi sıkıntılar doğurduğunu biliyoruz. Zamanında fark edilmeyen su kaçakları zamanla bulunduğu yapıya zarar veriyor. Bu durumun yaşanmasının temel sebebi aslında mevcut bina yapılarıdır. Su tesisatları yerleştirilirken yapılan hatalar ya da bina yapısındaki hatalar nedeniyle bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Su kaçağı başladıktan sonra kaçağın bulunduğu yere göre o bölgede belirtiler verebiliyor. Alt komşularınız ya da yan komşularınızı bile rahatsız edecek boyuta ulaşabiliyor. Böyle durumlarda alanında uzman bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.  Su kaçağı tespiti yapan bu kişiler sayesinde kısa zamanda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evinizin ya da ofisinizin su kaçağı tespitleri özel bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Alanında uzman kişiler bu cihazlar yardımıyla evinize ve duvarlarınıza ya da zemine fazla zarar vermeden kolayca su kaçağını bulabilmektedir. Ev ya da ofislerinizin her neresinde su kaçağı olursa olsun su kaçağı tespit ekibini çağırarak kısa sürede tespitin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu ekipler kaçağı tespit ederken evinizin herhangi bir yerine zarar vermez. Aynı şekilde kaçağı tespit ettikten sonra da kolayca tamir etme uzmanlığına sahiptir. Bu nedenle evinizi fazla tahrip etmeden işi uzmanına bırakmanız daha mantıklıdır. Bu ekibin kullandığı cihaz sayesinde evinizin neresinde su kaçağı olduğu noktasal olarak bulunabilir.

Su Kaçakları Önemli

Su kaçağı sorunu neden önemli? Neden bu kadar dikkate alınmalıdır? Su kaçakları evinizin ya da ofisinizin zeminlerinde, duvarlarda siz farkına varmadan ilerleyebilir. Bu durumda binaların ya da duvarların zamanla çürümesine sebep olur. Farkında varıp önlem almadığınızda hasarınız gittikçe büyümektedir. Su kaçağı tespit cihazları gelişene kadar su tesisatı konusunda yetkin olmayan kişiler evlerin zeminlerini ve duvarlarını tahrip ederek kaçağı tamir etmeye çalıştılar. Hâlbuki su kaçakları söz konusu cihaz sayesinde kolayca tespit edilip küçük bir noktadan girilerek yıkmadan tamir edilebiliyor. Yani yıllarca evlere gürültülü ve zararlı müdahaleler yapıldığından bahsediyoruz.

Su Kaçağı Belirtileri

Evinizde, ofisinizde su kaçağı bulunuyorsa genelde su damlatır, terleme gözlenir, evin duvarlarındaki sıvalarında kabarmalar görülür. Bu kabarıklıklar içerdeki su kaçağı yüzündendir. Su kaçakları yüzünden hem binalarınız zarar görüyor ve harap oluyor hem de su faturalarınızı yok yere fazla ödüyorsunuz. Boşa akıp giden sular size iki yönden zarar veriyor.

Bu durumlarda su kaçağı bulma cihazı ile evlerinizin yapıları kırılıp dökülmeden kaçaklar ortaya çıkarılıyor. Bu cihazlar su tesisatınız önce dinliyor, görüntülüyor ve kaçak neredeyse orayı gösteriyor. Böylece kaçağı bulmak için bütün tesisatı kazmanıza gerek kalmıyor. Eviniz, banyonuz, mutfağınız, ofisiniz ya da her neresiyse kısa zamanda ve tahrip olmadan tamir ediliyor.

Siz de vakit kaybetmeden evinizdeki kabarma ve damlama gibi sorunlar için işin uzmanıyla görüşün.

Yukarı