Çarşı Medya
Asistan

Ürperin, Heyecanlanın, Eğlenin! İşte Çığır Açan Oyunlar!

Ürperin, Heyecanlanın, Eğlenin! İşte Çığır Açan Oyunlar!

Işıltılı dünyalara kucak açmak, farklı atmosferlerde farklı kimliklere bürünmek her zaman strese iyi gelmiştir. Her yaştan kişinin kıyasıya rekabet ettiği oyunlar da aman sinirlerinize hakim olun! Kendinize uygun olanı seçebileceğiniz 9 oyunu sizin için listeledik! 

2021 En İyi Arcade Oyunları

Dünyanın en popüler ve eğlenceli oyun modellerinden biri olan arcade oyunları, Android ve İphone işletimlerde en çok aranan oyunlardandır. Başlangıçta basit ve kısa süreleri içeren bir oyun olsa da zaman içerisinde hızlanarak, heyecanı da katlamaktadır. 2021 arcade oyunları arasında en popüler oyunlar Brawl Stars, Crossy Road ve Aspalt 9: Legends şeklinde sıralanmaktadır.

Brawl Stars

Brawl Stars oyunu online oynanır. Supercell tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen bir arcade oyunu versiyonudur. İlgi çekici yapıya sahip olmasının yanı sıra rastgele oluşuyla da büyük bir heyecan yaratmaktadır. Oyun içerisinde farklı oyuncularla karışık bir sırada karşı karşıya gelinmektedir. Aksiyon oyunu olarak da adlandırılabilir; gün içerisinde stres atmak ve zamanınızı hoş geçirmek için sizi beklemektedir.

Crossy Road

Crossy Road, Hipster Whale tarafından 2014 yılında piyasaya sürülmüştür. Bir yol üzerinden boğulma, ezilme ve koma gibi eylemler yapmadan ilerlemek esas alınmaktadır. Farklı yol grafikleri kullanılan oyunlarda birden fazla karakterde yer almaktadır. Çevrimiçi oynandığında karakter desteği daha fazla artarak başkaları ile oyun oynama şansını yakalamanızı sağlamaktadır.

Crossy Road ücretsiz bir oyun olması ile her yaştan kişinin zevkle oynayabilmektedir. Hem eğlenceli hem de heyecanlı yapısı ile zaman geçirmek için mükemmel bir arcade oyunudur.    

Aspalt 9: Legends

Aspalt 9: legends oyunu, arcade oyunları arasına 2018 yılında Gameloft Barcelona şirketi bünyesinde katılmıştır. Özellikle yarış severlerin vazgeçilmez oyunu olarak görülmektedir. Hızlı ve kaliteli grafikleri ile oyunun basit yapısını daha heyecanlı hale getirmektedir. Zaman içerisinde artan görevler ve yeni kilitler ile oyun heyecanı da katlanmaktadır.

Heyecandan Titretecek 3 Muhteşem Oyun

Heyecan ve macera severler için oldukça önemli olan heyecan oyunları, son yıllarda oyun piyasasında gelişen yeni hikayeler ile desteklenmektedir. Gelişmiş grafikler ve karakterler ile ister mobilde isteseniz de bilgisayar üzerinde heyecan verici bir serüven yaşayabilirsiniz. Oyun türüne göre farklı kişiler ile (multiplayer) ya da tek başına (single) da oynayabilirsiniz. En çok sevilen heyecanlı verici oyunlar listesinde ilk sıralarda; Mobile Legends: Bang Bang, PUBG Mobile ve Clash Of Clans gelmektedir.  

Mobile Legends: Bang Bang     

Mobile Legends: Bang Bang oyunu 2016 yılında PEGI 7 tarafından piyasaya sürülmüştür. Hem Android hem de İOS üzerinde oynanabilmektedir. Mobil oyunlar arasında heyecanı tavan yapan bir oyun olmasının yanı sıra online oynanarak farklı kişiler ile oynanabilmektedir. Oyun içerisinde farklı stratejileri bir arada uygulayarak heyecanı doyasıya yaşayabilirsiniz. Özellikle 5’li takım halinde iki grubun karşılaşması olan mücadelede strateji ve hız ile heyecanlı bir oyun sizi beklemektedir.  

PUBG Mobile

PUBG Mobile, 2018 yılında Tencent Games tarafından piyasaya sürülmüştür. Android ve İOS telefonlarda oynanabilecek bu oyunda, harita ve mod sınırı olmadan, oyun keyfini istediğiniz kadar çıkarabilirsiniz. En fazla 4 kişilik gruplarla oynayabileceğiniz oyun içerisinde düşmanları yok etmek üzerine bir strateji geliştirmeniz gerekmektedir. 100 kişiye yakın düşman ile karşı karşıya gelmenin heyecanını PUBG Mobile ile çıkarabilirsiniz.      

Clash Of Clans

Clash of Clans PEGI 7 tarafından piyasaya sürülen oyunlardan bir diğeridir. Savaş ve stratejiyi bir araya getiren yapısı ile oldukça heyecanlı bir oyundur. Halen 500 milyondan fazla indirilme sayısı ile en sevilen oyunlardan biri olma özelliğini koruyan Clash of Clans, farklı kişiler ile savaşa girmeyi sevenleri beklemektedir.

Tüylerinizi Diken Diken Eden En Korku Dolu Oyunlar

Korku oyunları sektörü, son yıllarda gerçekçi grafik tasarımı ve yeni eklemeler ile dehşet verici keyifli olmuştur. Pek çok oyun severin zevk alarak oynadığı adrenali bol korku oyunları, her geçen gün artmaktadır. Farklı karakterler ve mekanlar ile birlikte gerçekliği ve korkuyu yaşayabileceğiniz oyunlar ise Darkwood, Amnesia: The Dark Descent ve Outlast şeklindedir.  

Darkwood

Darkwood, 2014 Acid Wizard Studio tarafından piyasaya sürülen, ses efektleri ve etkili grafikleri ile korkuyu sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir oyundur. Lanetli orman içerisinde korkunç sesler eşliğinde doğru yolu bularak çıkma mücadelesi verilmektedir. Grafikleri ile tamamen içine çeker; köpekler ile savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Diğer yandan, bazı keşifler yapılarak oyun daha keyifli hale getirilir. Oyuncuların kendini korumak için farklı aletleri kullanma şansı olsa da korkuyu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlar.

Amnesia: The Dark Descent

Amnesia: The Dark Descent, Frictional Games tarafından 2010 yılında piyasaya sürülen bir oyundur. Tamamen korkutucu sahneleri ile oyuncuları içine alarak gerçek heyecanı yaşamanızı sağlamaktadır. Korkunç canavarlar ile karşı karşıya kalmadan, kurtulmak için çabalarken, karanlık bölümlerde aklınızı kaçırmamak için korkuyu iyi yönetmeniz gerekmektedir. Korkutucu öğelerin yoğun olduğu sahneler ile Amnesia: The Dark Descent oyununda, heyecanlı bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.    

Outlast

Outlast, Red Barrels şirketi tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen, akıl hastanesinde olan olayları içeren bir korku oyunudur. Sinematik bir çekim ile oldukça gerçekçidir. Korkudan titrerken keşif yapmaya çalışmak oldukça zordur. İlk başlarda korkucu öğeleri azdır; bu nedenle pek korkunç görülmez ancak ilerleyen bölümlerde yaşanan olaylar ve gerçekçilik ile korkuyu yaşayabilirsiniz.

Yukarı